Copy

Vážení přátelé,

Spomocník je ve fázi přechodu do inovované formy, kterou sami pro sebe označujeme jako Spomocník 2.0. Budeme se i nadále snažit přicházet s aktuálním obsahem mapujícím vývoj vzdělávacích technologií, a k tomu navíc se pokusíme zavádět též nové aktivity obohacující povědomí o této oblasti.
Tato zpráva je první z řady dopisů Spomocníkova Zpravodaje, k jejichž odběru jste se přihlásili. Budou vás informovat o tom, co děláme.
Nastávající změny neznamenají jen zavedení nových aktivit. Spomocník též o něco přichází. Dlouhá léta byl prostorem pro publikování článků studentů KITTV UK PedF. S touto jeho rolí se bohužel pomalu loučíme (aktuálně zbývá publikovat jen pár studentských článků, tím posledním je tento týden práce Ondřeje Černého Mění používání digitálních nástrojů náš mozek?). Chceme je v budoucnosti nahradit především vyšším podílem praktiků-učitelů na obsahu. Jarda má v plánu realizovat hned několik seriálů, z nichž jeden se již rozběhl. Obsahuje rozhovory se zajímavými osobnostmi. Je logické, že jsme první udělali zkušebně sami mezi sebou - Na Spomocníkovi se zajímavými lidmi o technologiích a vzdělávání – díl 1.: Bořivoj Brdička. Tento seriál se vyznačuje tím, že obsahuje zvukový záznam, který lze přehrávat na libovolném zařízení kdykoli se vám to bude hodit (tzv. prostojové učení).
Bořivoj má hned několik nových rolí. Stal se z něj důchodce z Ráje (slepice, pes, les), pracuje ve výkonném výboru JŠI a SKAV, je metodickým garantem Digitálních center Elixíru do škol, podílí se v NÚV na revizích RVP v oblasti ICT a MV. Ke všem těmto aktivitám se jistě bude ve své tvorbě vstahovat. Právě rozjíždí sérii článků mapujících činnost špičkových odborníků na zavádění teoreticky již dříve popsané metodiky "tvořivého myšlení" do praxe. První právě vyšel pod názvem Tři posuny George Courose.
Nezapomeňte, že Zpravodaj má svůj archiv, přihlašování k odběru je k dispozici též na hlavní stránce Spomocníka a odkaz na odhlášení je na konci každé zprávy.
Těšíme se na váš zájem a spolupráci,
Bořivoj Brdička
Jarda Mašek

© Spomocník Met. portálu NÚV, 2019

Chcete změnit způsob příjmu těchto zpráv?
Upravte své preference nebo se odhlašte.

Email Marketing Powered by Mailchimp