Copy

Vážení přátelé!

Dnes vám posíláme poslední vydání Zpravodaje v tomto školním roce. Spomocník se ale nechystá odpočívat. Pokud ano, tak vysloveně aktivně. U nás již začaly iPrázdniny.
Kromě jejich zahájení v tomto posledním týdnu vyšel ještě článek o tom, jak americká neziskovka Common Sense Media, kterou již nějaký čas sledujeme, provádí evaluaci svého programu na podporu mediální výchovy (Digital Citizenship): Výzkum Common Sense.
Mediální výchova je téma, k němuž se budeme v blízké budoucnosti vracet. Chystáme se informovat o kurzu EUN Academy nazvaném Social Media Literacy for Change. Též je na čase připomenout, že dlouhá léta odkládaná revize RVP není jen o změně přístupu k ICT. Právě mediální výchova musí být zařazena do vzdělávacích plánů na všech úrovních. Důvody jsou nám všem snad známé.

Zpravodaj se teď na chvíli odmlčí. Potěší nás, rozhodnete-li se během prázdnin ve společnosti Spomocníka strávit alespoň chvilku. V rámci akce Virtuálního Digicentra Elixíru vám budeme každý týden přinášet nové aktivity. Věříme, že pro vás budou inspirací a zajímavou zkušeností a že některé z nich sami vyzkoušíte.

Přejeme vám krásné iPrázdniny
a těšíme se na váš zájem a spolupráci,
Bořivoj Brdička
Jarda Mašek
© Spomocník Metodického portálu RVP.CZ – NPI ČR, 2019

Chcete změnit způsob příjmu těchto zpráv?
Upravte své preference nebo se odhlašte.

Email Marketing Powered by Mailchimp