Copy
NEWSLETTER
FARMACIE BRNO

Co je u nás na fakultě nového?

Sledujte novinky!

09/2019
Chci dostávat Newsletter pravidelně!
Letní prázdniny jsou za námi, semestr je v plném proudu a my máme spoustu novinek, o které se s vámi chceme podělit. Srpen a zejména září byly měsíce velice úspěšné - podařilo se nám zorganizovat mnohé akce, ať již tradiční a nebo nové.

V srpnu jsme uskutečnili první (vlastně spíš nultý) ročník mezinárodní Letní školy farmacie, která měla skvělý ohlas. Příští ročník plánujeme na poslední srpnový týden 2020 a chystat jej budeme tentokrát pro maturanty v Česku.

V září proběhly naše stálice mezi událostmi - Technologický den, čímž děkujeme organizátorům i účastníkům, a veletrh vysokých škol Gaudeamus, na němž nás v Bratislavě reprezentovala paní proděkanka s našimi studentkami. V říjnu nás čeká spousta dalších akcí, budeme se věnovat studentským i akademickým mobilitám v rámci Mobility Days, proběhne slavnostní imatrikulace studentů prvního ročníku studia a budeme aktivně fakultu prezentovat na brněnském Gaudeamu tak, abychom zvyšovali počet šikovných uchazečů o studium.
STUDIJNÍ ZÁLEŽITOSTI
 
 
Organizace akademického roku 2019/2020
Akademický rok 2019/2020 začíná 1. září 2019 a končí 31. srpna 2020.
 
Zimní semestr
02. 09. 2019 – 13. 09. 2019 zápisy do studia
16. 09. 2019 – 13. 12. 2019 výuka (13 týdnů)
16. 12. 2019 – 31. 12. 2019 studijní volno
02. 01. 2020 – 07. 02. 2020 zkouškové období (5 týdnů)
10. 02. 2020 – 14. 02. 2020 zimní prázdniny

Studenti posledního roku studia FaF – zvláštní rozpis výuky
 
Ukončení projektů interních grantových agentur
IGA - žádosti o stipendia do 31. 10. 2019, ukončení čerpání prostředků do 31. 10. 2019, závěrečné zprávy do 30. 11. 2019, závěrečná konference proběhne 10. 12. 2019
IVA - žádosti o stipendia do 1. 11. 2019, závěrečné zprávy do 18. 11. 2019, závěrečná konference 28. 11. 2019
DISKUZE S VEDENÍM FAKULTY
 
V pondělí, 21. 10. 2019, proběhne od 18:00 ve velké posluchárně pavilonu farmacie I (44-56) diskuze s vedením fakulty. Přijďte diskutovat s vedením o budoucnosti naší fakulty, sdílet nové nápady a připomínky!
ANGELINI UNIVERSITY AWARD
 
19. 9. 2019 proběhl již druhý ročník soutěže Angelini University Award, letos na téma Duševní zdraví. Pole tématu je široké a tak proti sobě stály např. mobilní aplikace, meditační program, experimentální projekty týkající se stimulování specifických částí mozku pro léčbu depresí nebo hodnocení vlivu aktivity bakterií v mase na duševní zdraví. Před soutěžícími stál náročný úkol, a to sice během tříminutové prezentace přesvědčit odbornou porotu a následně sedmiminutovou prezentací přiblížit projekt širokému publiku, které hlasovalo ve finále.

Z deseti projektů vybraných do semifinále nakonec zvítězil projekt 3D tisk lékových forem s obsahem diazepamu pro terapii pacientů závislých na benzodiazepinech pod vedením PharmDr. Jana Elbla z Ústavu technologie léků naší fakulty.

 
Gratulujeme!

STUDUJ. STÁŽUJ. VYJEĎ.
 
V rámci Mobility Days budeme letos zas a znovu prezentovat možnosti výjezdů na studijní pobyt v rámci projektu Erasmus+. O co se vlastně jedná? Díky grantům Evropské unie mohou studenti vyjet v rámci svého vzdělávání na zahraniční fakultu. Buď studovat regulérně, jako doma, nebo na praxi/stáž do lékárny, farmaceutické firmy, do výzkumu, do laboratoří na univerzitách, ...

Pokud chcete v zahraničí studovat, vyberete si jednu z univerzit, se kterou máme podepsánu partnerskou smlouvu, podáte si přihlášku na Erasmus (deadline bude přibližně v polovině listopadu, termíny stanovuje pan prorektor), připravíte si svou motivaci, proč právě tato země a tato univerzita (kromě toho, že Španělé mají charisma a ve Finsku je krásná příroda!), přijdete na výběrové řízení, kde si zkontrolujeme vaši schopnost konverzace v angličtině a je to! Podepíšete smlouvu, sbalíte kufry a frčíte. Po návratu vám uznáme předměty, jejichž sylaby se shodují s těmi našimi. U předmětů, k nimž nemáme ekvivalent, proběhne přepsání do STAGu, budete je tam mít tedy zadány tak, jako na zahraniční univerzitě.

Pokud máte v plánu raději stáž, je to čistě na vás - najděte si jakoukoliv lékárnu/firmu/laboratoř/fakultu, kde vám přislíbí, že vás na danou dobu na stáž přijmou. Budete potřebovat potvrzení o tom, že si vás tam nechají minimálně na 60 dní, maximum pobytu je 365 dní. Vyplníte si Erasmus přihlášku, přiložíte akceptační dopis z dané instituce, projdete výběrovým řízením, podepíšete smlouvu, sbalíte kufry a frčíte. Po návratu vám část stáže můžeme uznat jako lékárenskou praxi, případně můžete v zahraničí připravit výzkum ke své diplomové/dizertační práci.
 
Ještě něco zůstává nejasné? Ještě stále váháte, zda vyjet? Přijďte se o tom pobavit na Mobility days v říjnu - 16. 10. v 17:00 na část o Erasmu a IMA a SEPu a 23.10 v 17:00 o EPSe, SPC a Twinnetu. 
KULATÝ STŮL ZAMĚSTNAVATELŮ
 
V rámci Kulatého stolu zaměstnavatelů v září diskutovali zástupci fakulty se zaměstnavateli našich absolventů o tom, co vlastně absolventům v praxi chybí ze všeho nejvíce. Závěrem byl návrh na posílení vzdělávání v oblasti zdravotnických prostředků a také takzvaných soft-skills - zvládání komplikovaných pacientů, stresových situací, základní nácviky komunikace. Tak nám držte palce, ať se to postupně daří zlepšovat.

DOPIS Z OSL BRNO
"Hezký den,
 
s radostí vám oznamujeme, že se podařilo obnovit funkčnost okresního sdružení lékárníků Brno-město (OSL).
OSL je základní článek České lékárnické komory s okresní působností. OSL Brno-město je největší v ČR a vzhledem k vysokému počtu členů a nesnadnou realizací voleb představenstva nebylo několik let funkční.
Jsme moc rádi, ze se nám s paní doc. PharmDr. Ing. Radkou Opatřilovou, Ph.D, MBA, děkankou FaF VFU Brno, podařila domluvit spolupráce mezi nově vzniklým OSL Brno-město a FaF VFU Brno.

Protože si myslíme, že budoucnost našeho oboru zajímá i studenty, zveme vás na okresní shromáždění členů OSL Brno-město (nejvyšší orgán okresního sdružení lékárníků). Bude zde přednáška se zaměřením na kontroly v lékárnách. Následovat bude diskuse k aktuálním tématům, především s ohledem na blížící se listopadový sjezd delegátů komory, kde se budou volit členové do vrcholných orgánů komory včetně prezidenta.

Okresní shromáždění se bude konat 8.10.2019 od 18:00 do 21:00 v posluchárně FaF VFU Brno.
Těšíme se na setkání :)

 Za představenstvo OSL Brno-město
 PharmDr. Miroslav Koška"
  
  
 Podrobný program akce:
 
 18:00 - 18:05 zahájení
 18:05 - 18:10 úvodní slovo Doc. PharmDr. Ing. Radky Opatřilové, Ph.D, MBA, děkanky FaF VFU
 18:10 - 19:20 odborná přednáška Kontrolní činnost v lékárnách (zaměření na kontroly SÚKL), Mgr. Lenka Peterková, představitel vedení kvality lékáren Dr. Max
 19:20 - 19:30 PharmDr. Kateřina Majznerová a PharmDr. Miroslav Koška - zpráva z porady předsedů
 19:30 - 19:40 přestávka
 19:40 - 21:00 představení kandidátů do orgánů ČLnK, seznámení s jejich postoji, diskuse s hosty/kandidáty k aktuálním tematům
FARMACEUT S PŘIDANOU HODNOTOU
 
"Projekt Farmaceut s přidanou hodnotou nás velice mile překvapil. Během čtyřhodinového semináře byl prostor nejen na spoustu teorie, ale i na interaktivní cvičení a příklady z lekárenské praxe, a tak jsme se vůbec nenudily. Ačkoli jsme již v 5. ročníku a část své praxe máme za sebou, dozvěděly jsme se takové věci, které nám v lékárně nemá čas nikdo říct a vysvětlit. Šlo zejména o soft skills a komunikaci s pacientem, kterou je třeba trénovat ještě roky. Už teď ale cítíme, že máme mírný náskok a půjde to zase o trošku lépe :) "
- Adéla Bártová a Natália Čopová
 
ZE ŽIVOTA USF
Co chystají v dohledné době studenti pro studenty?
 
15. 10.   Farmaceutická nálevka
16. 10.   Mobility Days I
21. 10.   Hudební večírek na Unii
21. 10.   Diskuze s vedením fakulty
23. 10.   Mobility Days II
30. 10.   Halloween s veterináři na Melodce
 
ZE SVĚTA FARMACIE
Chci dostávat Newsletter pravidelně!
Pokud máte zajímavosti, fotky, novinky z ústavů i ze světa farmacie, pošlete je tímto formulářem. Předem děkujeme za spolupráci!
Farmacie Brno
Farmacie Brno
PharmacyBrno
PharmacyBrno
Farmacie Brno
Farmacie Brno
faf.vfu.cz
faf.vfu.cz
Copyright © 2019 Farmaceutická fakulta Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, Všechna práva vyhrazena.


Chcete změnit nastavení Newsletteru? Můžete změnit své nastavení nebo se odhlásit z odběru.

 


This email was sent to <<E-mail>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Farmaceutická fakulta Veterinární a farmaceutické univerzity Brno · Palackého tř. 1946/1 · Brno 61242 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp