Copy
NEWSLETTER
FARMACIE BRNO

Co je u nás na fakultě nového?

Sledujte novinky!

04/2020
Chci dostávat Newsletter pravidelně!
VÝUKA ZA ČASŮ KARANTÉNY
Vzhledem k současné situaci v České Republice i celosvětově a zákazu osobní účastí studentů na jakékoli formě výuky (MŠMT, VFU) museli učitelé zapojit veškerou svoji kreativitu a takřka ze dne na den přejít z klasické kontaktní výuky do online prostoru. Někteří vyučující zvolili formu sdílení materiálů a komunikace prostřednictvím mailu, Microsoft Teams, tvorbou kurzů ve výukovém portálu Moodle nebo vlastních webových stránek, někteří zabrousili na Facebook. Přednášky probíhají formou komentovaných prezentací nebo webinářů, konzultace např. přes Skype. Přehledně zpracované rady pro vyučujícíc včetně manuálů jsou zveřejněny na stránkách Vzdělávacího Institutu FaF.
Největším oříškem v tuto chvíli je pravděpodobně transformace praktických laboratorních cvičení. Každý si ale nějakou cestu našel - ať už jde o názorné fotografie pokusů a jejich výstupů, včetně komentovaného postupu, odkazů na názorná videa z jiných zdrojů nebo rovnou natočení videí vlastních. Znalosti a připravenost studentů k výuce jsou pak hodnoceny pomocí domácích úkolů či interaktivních testů.
#FARMACIEPOMAHA
Farmaceutická fakulta v Brně nabízí možnost spolupráce lékárnám, firmám a dalším organizacím ve formě zapojení studentů studijního programu Farmacie, kteří jsou připraveni působit v zařízeních lékárenské péče, ve zdravotnických zařízeních, firmách, které zajišťují léčiva a v mnohých dalších organizacích, poskytujících činnost pro ochranu zdraví osob v ČR.
Kontakt v případě zájmu o výpomoc studentů je dekanfaf@vfu.cz.

V současné chvíli eviduje fakulta více než 150 ochotných studentů a studentek ze všech roků studia, kteří se podílí na pomoci ve více než 80 zdravotnických zařízeních. Studenti získají nad rámec své povinné praxe v rámci studia i „praxi života“, protože taková možnost zapojit se při akutní pomoci ve stavu nouze v ČR dosud nebyla.
 
Ohlasy ze zapojených lékáren a firem jsou více než pozitivní. Stejně tak ohlasy našich studentů, které najdete na webu nebo facebookové stránce fakulty:
Další možností je zapojení studentů i pracovníků do koordinované pomoci v rámci Dobrovolnického centra Masarykovy univerzity (kontaktní osoba Mgr. Jiří Uher), někteří už šijí roušky, někteří rozvážejí. I dezinfekční gel umíme umíchat! Kolegové z ÚAF take připravili souhrn informací o koronaviru COVID-19 pro veřejnost. Recenzovaný článek o využití současných léčiv v boji proti koronaviru sepsala studentka 4. ročníku Kateřina Krystýnková pro server okoronaviru.cz.
Všem, kdo se jakkoli zapojují, patří velké DÍKY!
UNIE STUDENTŮ FARMACIE
Ani letos jsme nevynechali studentskou akci JOB FAIR neboli Veletrh pracovních příležitostí, který je oblíbený zvláště u studentů 4. a 5. ročníku, a  to hlavně tím, že jim pomáhá  při výběru budoucího profesního zaměření.  Letos se Job Fair konal 31.3.-1.4. v nové formě - online. První den byl určen pro absolventy naší fakulty ve formě webinářů o jejich profesi a slova se ujali  Mgr. Radoslav Conev a PharmDr. Jitka Rychlíčková, Ph.D. Druhý den probíhala komunikace mezi studenty a farmaceutickými firmami v podobě online chatu. Zástupci firem Dr. Max, BENU (ČR, SR) a Pilulka byli k dispozici od 9 do 12 hodin a odpovídali na dotazy. Během dopoledne byly také online vstupy v podání Dr. Maxe a BENU ČR. Tato online podoba byla pro studenty novou zkušeností a určitě bychom ji chtěli v budoucnu využít znovu.
KONFERENCE 2019
Současná situace přiliš nepřeje sdílení vědeckých výsledků na vědeckých konferencích a sympoziích, pojďme si alespoň stručně shrnout, jak jsme reprezentovali fakultu v loňském roce.
Celkem 45 výstupů ve formě přednášek či posterových sdělení zaznělo na akcích národní úrovně, dalších 29 příspěvků potom na akcích mezinárodního charakteru. Kam všude naše výstupy doputovaly? Podívejte se na mapku!
Ani v roce 2020 jsme ale nezaháleli a poster kolegů z ÚHFT a ÚTL prezentovaný Dr. Kotolovou získal cenu České neuropsychofarmakologické společnosti v soutěži o nejlepší vývěskové sdělení v kategorii Preklinický výzkum. Gratulujeme!
ZE SVĚTA FARMACIE
okoronaviru.cz
Šíříme informace, ne paniku! 

Webová stránka s recenzovanými informacemi ohledně koronaviru COVID-19.
Informace o farmakoterapii v souvislosti s COVID-19 lze najít např. na stránkách ČOSKF ČLS JEP.
Firma Gilead Sciences, Inc. poskytla experimentální lék remdesivir českému pacientovi, napojenému na mimotělní oběh. Stav pacienta se po podání léku zlepšil.
Rozhovor s Tomášem Cihlářem, viceprezidentem pro virologii.
Český trh se podotýká s výpadkem léku Paralen. Zentiva proto uvede na trh nový lék se stejnou účinnou látkou Paraceta.
Chci dostávat Newsletter pravidelně!
Pokud máte zajímavosti, fotky, novinky z ústavů i ze světa farmacie, pošlete je na nlfarmacie@vfu.cz . Předem děkujeme za spolupráci!
Farmacie Brno
Farmacie Brno
PharmacyBrno
PharmacyBrno
Farmacie Brno
Farmacie Brno
faf.vfu.cz
faf.vfu.cz
Copyright © 2020 Farmaceutická fakulta Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, Všechna práva vyhrazena.


Chcete změnit nastavení Newsletteru? Můžete změnit své nastavení nebo se odhlásit z odběru.

 


This email was sent to <<E-mail>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Farmaceutická fakulta Veterinární a farmaceutické univerzity Brno · Palackého tř. 1946/1 · Brno 61242 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp