Copy
NEWSLETTER
FARMACIE BRNO

Co je u nás na fakultě nového?

Sledujte novinky!

04/2019
Chci dostávat Newsletter pravidelně!
Duben byl měsícem plným akcí a událostí na univerzitě. Začali jsme ho JobFairem, který byl letos značně vydařený, kromě farmaceutických zaměstnavatelů měli studenti také možnost poslechnout si přednášku našich absolventů a zjistit tak, co je může po absolvování čekat. V rámci Dne Zentivy jsme měli možnost vyslechnout si přednášku Dr. Havlíčka z mise v Bangladéši, která nám dodala zcela nový pohled na skladový management v lékárnách. Studentská vědecká konference proběhla také v dubnu a máme tak zástupce z řad studentů, kteří budou fakultu reprezentovat v nadnárodním kole v Zentivě. No a posledního dubna proběhla také soutěž v přípravě Magistraliter!

V květnu nás bude čekat poslední část Adiktologické trilogie a na konci měsíce také Květinův den. Ze studijních záležitostí je to zápočtový týden, zkouškové období a zápis rozvrhů na akademický rok 2019/2020.
STUDIJNÍ ZÁLEŽITOSTI
 
Jaké jsou důležité termíny v květnu a červnu?
  • 30. 4. - 10. 5. 2019 proběhne ve STAGu zápis na témata diplomek
  • 20. 5. - 26. 6. 2019 bude v plném proudu zkouškové období
  • 20. - 24. 5. 2019 se budou konat obhajoby diplomek
  • 3. - 7. 6. 2019 proběhnou státní závěrečné zkoušky v MSP
  • 24. 6. 2019 proběhnou promoce PharmDr. a Ph.D.
  • 25. 6. 2019 proběhnou magisterské promoce
 
STUDENTSKÁ VĚDECKÁ KONFERENCE
A CENA DĚKANKY 2019
Studentská vědecká konference zná své vítěze! Za fakultu gratulujeme výhercům a děkujeme všem za účast, stejně tak organizačnímu výboru v čele s Dr. Mokrým za přípravu a organizaci a členům hodnotících komisí. No a jak to všechno dopadlo?

Vítězové sekce A:
1. místo - David Švestka
2. místo - Markéta Havelková
3. místo - Klára Lamačková
4. místo - Eva Ribovičová
5. místo - Jakub Šenkýř
6. místo - Jan Macků

Vítězové sekce B
1. místo - Natália Janigová
2. místo - Petra Večeřová
3. místo - Jaroslava Roušarová
4. místo - Erika Kasášová, Richard Helcman
5. místo - Kristína Podolská
6. místo - Klára Krunková, Kateřina Mlejnková

Cenu ČFS ČLS JEP letos získala Natália Janigová.

V nadnárodním kole nás letos budou v biologické sekci reprezentovat Petra Večeřová a Erika Kasášová s Richardem Helcmanem, v sekci chemické David Švestka a Markéta Havelková a v sekci ostatních farmaceutických disciplín Natália Janigová a Jaroslava Roušarová.

PROJEKT FARMACEUT S PŘIDANOU HODNOTOU

"Byla to jedinečná příležitost získat výjimečné dovednosti v komunikaci s pacienty a klienty, na které by sám člověk v lékárně přicházel opravdu těžko. Ve čtyřhodinových seminářích v pěti blocích, bylo předáno know-how efektivní komunikace, které absolvovali studenti napříč všemi ročníky.

Od začátku semestru jsme se dostali od „Ráno nalačno, padesát devět, neshledanou“ k pochopení celého smyslu, proč lidé lékárny navštěvují, jasně - recept jim jinde nevydají, ale to není zdaleka vše. Chodí tam pro radu, pomoc, ibalgin, doporučení a také se svými zdravotními obtížemi, které máme možnost správně vyřešit. Nejdůležitější je vědět, jak přistoupit k celému rozhovoru s tím, že jsme zjistili, co chtějí, potom co jim opravdu je, aby odcházeli s příjemným pocitem, že tam zas jen neotravovali a s důvěrou ve farmaceuta, že pro ně a jejich zdraví udělal ne minimum, ale maximum.

Nejčastěji se setkáme s lidmi, kteří mají konkrétní požadavek. Když však zjistíme, že místo kalium vlastně celý život užívají kalcium a nikdo se jich nikdy nezeptal na co to má, tak mě to přinutilo zamyslet se nad podstatou celého povolání lékárníka. Je to hloupá chyba, ale taky to mohlo kalium zůstat kalciem navždycky. Nechci, aby si pacient v lékárně připadal jako u samoobslužné pokladny, kdy na Vás automat vyplivne pomalu jen cenu a krabičku, ale aby měl ve farmaceuta důvěru a viděl ho jako zdravotníka, odborníka a hlavně někoho, na koho se nemusí bát obrátit.
Další slova jsou zbytečná, protože dokud se nezúčastníš alespoň prvního workshopu základů efektivní komunikace, tak nikdy nebudeš vědět o co go a proč jsem to vše napsala. Budeš mít třeba možnost v dalším semestru, to je na tobě. Děkuju všem za spolupráci a za účast. Snad Vám to dalo tolik, kolik to dalo mně."
 
- Eliška Žubretovská, 3. ročník
 
MAJÁLES NA VFU A V BRNĚ

Letos, jako každý rok, probíhá studentská oslava jara a studentského života Majáles také u nás v areálu. Studenti mají připraveny stánky, atrakce, studentské kapely a mnoho další zábavy přímo v areálu. No a stejně jako loni jsme si za VFU zvolili krále a královnu, kteří se budou ucházet o posty brněnského krále a královny Majálesu na celobrněnském Majálesu první květnový víkend. Letos post královny VFU obsadila naše studentka Renáta Pleskačová, post krále zase student FVL Ondra Hable. Podpořit je můžete v hlasování o krále a královnu na stránkách Majálesu a nebo osobně během víkendu - ať už v průvodu městem nebo na akci samotné. A co by o sobě kandidáti řekli? Sledujte jejich video! Tak držíme pěsti :)
STATISTICKÉ OKÉNKO
Publikační činnost fakulty
 
To, že se naše fakulta věnuje nejen výuce, ale také vědecké a potažmo publikační činnosti, je zřejmé. Jak si vlastně ale stojíme v publikační činnosti v číslech? Pojďme projít výsledky za rok 2018!

Za loňský rok jsme jako fakulta publikovali 89 článků, z toho 63 bylo impaktovaných. 71,4 % impaktovaných publikací bylo připraveno ve spolupráci s kolegy ze zahraničí, 28,6 % byly publikace domácí, což je skvělá zpráva, publikace ve spolupráci se zahraničním kolektivem jsou všeobecně považovány za velmi prestižní.
 
Zařazení fakultních publikací do kvartilů znázorňuje následující graf. Nejvíce našich publikací spadá do Q2 - druhého nejprestižnějšího kvartilu, kde jsme v roce 2018 publikovali 29 článků, v kategorii Q1 pak 14 článků, v kategorii Q4 15 článků a v kategorii Q3 5 článků.

ZE SVĚTA FARMACIE
Třetina Erasmus studentů si na výměně našla partnera. 30 let programu Erasmus v kostce.
Chci dostávat Newsletter pravidelně!
Pokud máte zajímavosti, fotky, novinky z ústavů i ze světa farmacie, pošlete je tímto formulářem. Předem děkujeme za spolupráci!
Farmacie Brno
Farmacie Brno
PharmacyBrno
PharmacyBrno
Farmacie Brno
Farmacie Brno
faf.vfu.cz
faf.vfu.cz
Copyright © 2019 Farmaceutická fakulta Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, Všechna práva vyhrazena.


Chcete změnit nastavení Newsletteru? Můžete změnit své nastavení nebo se odhlásit z odběru.

 


This email was sent to <<E-mail>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Farmaceutická fakulta Veterinární a farmaceutické univerzity Brno · Palackého tř. 1946/1 · Brno 61242 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp