Copy
View this email in your browser

Značkový newsletter

Je super, že jste taky na značky!

ZÁŘÍ

Všichni přátelé kvalitního brandingu,


poslední dny tohoto poněkud zvláštního léta se pomalu chýlí ke konci. A jak se pomalu blíží obratově zajímavé období podzimu a především Vánoc, tak se začínají objevovat více či méně pochybné nabídky, které značkám nabízí růst mnohdy i v trojmístných číslech. 

Podobné pasti neškodí jen objednatelům, ale pověsti celého marketingového odvětví. 

Facebook je plný skupin podobných Univerzitě chytrých podnikatelů nebo reklam na agentury typu Valda Marketing Agency, kteří doslova neví, co dělají a v lepším případě aplikují jeden koncept, který někde okoukali na všechny své nic netušící platící zákazníky.

Než se někomu svěříte – prověřte si ho, poptejte se u jeho referencí a především: zkuste se trochu vzdělat v předmětu své poptávky. Více v článku k tématu měsíce. 

Téma měsíce

Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci. Citát, který se připisuje baronovi Rothshildovi a kterým se mnoho let zaklíná mnoho značek, ale jen málo kdo ho ve skutečnosti dodržuje. 

Češi navíc jakoby ztratili ostražitost a zapomněli na to, že zkratky nefungují. Stejně tak je tomu u marketingu, kterému podle všeho rozumí každý druhý uživatel Facebooku. 

Proč mě tyto snímky přinutily napsat celý článek? Jak byste měli poznat, že je něco v nepořádku? To je pro vás připraveno na blogu.
Přečíst článek
Co se děje kolem značek  
  • Disney do toho řízl a pro 🦊 už nemá místo...
  • Komentář lihovarníka Žufánka, který by si zasloužil ozdrojování čísel, ale trefně poukazuje na to, jak důležité je chránit si značku a jak málo firem to dělá.
  • Kolem Applu se toho v poslední době děje více než dost. První na světě překročil valuaci 2 mrd USD a na souboj ho vyzval Epic Games. Tak skoro uniklo, že se pustil do boje s malou aplikací na recepty – kvůli logu. A budeme porovnávat jablka a hrušky – doslova.
  • Netflix a Hans Zimmer = 🖤 Značky začínají svému zvukovému brandingu opravdu nakládat. 
  • S podobnými přehledy mívám tak trochu problém. Nejen že mi to vše trochu splývá, ale nějak mi tam chybí, jak na to reagují uživatelé 🤷‍♂️ Ale jako inspirace...

Články, které si tento měsíc musíte přečíst

Twitter
Facebook
Website
LinkedIn
YouTube
Znáte někoho, komu by newsletter pomohl? Klidně mu ho přepošlete! 


Chcete udělat nějakou změnu?
Můžete  updatovat vaše preference nebo se rovnou odhlásit :-(
Email Marketing Powered by Mailchimp