Copy

Ağustos 2019 / Sayı: 8

Projemiz Devam Ediyor; Sıra İzmir'de!

Barış Açısını Savunmak ve STK’ları Güçlendirme/Geliştirme projesi kapsamında ikinci toplantısını İzmir’de 28 Eylül 2019 Cumartesi günü gerçekleştirecektir.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

Diyarbakır, Mardin ve Van Belediye Başkanları Görevden Alındı

Seçimler kısa bir süre sonra görevden alınan belediye başkanlarının yerine İçişleri Bakanlığı il valilerini yeniden kayyım olarak atadı.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

Öcalan: Ben Barış İçin Hazırım

Avukatlarıyla görüşen PKK lideri Abdullah Öcalan’ın : Ben çözerim, kendime güveniyorum, çözüm için hazırım. Ancak devlet de, devlet aklı da gereğini yapmalıdır” dediği belirtildi.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

Silahlı Mücadeleye Dönüş Çağrısı Yapan FARC Yöneticilerine Tutuklama Emri

Kolombiya'da 2016'da hükümetle barış anlaşması imzalayarak silah bırakan Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri'nin (FARC) yeniden silahlanma çağrısı yapan 4 eski üst yöneticisi hakkında tutuklama kararı verildi.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

Kayyımlarla Yönetilen Memlekete Barış Gelmez

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan İçişleri Bakanlığı tarafından görevde alındı.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

Yaşayan Diller Enstitüsü Kapatılıyor

Mardin Artuklu Üniversitesi’nde “Çözüm süreci” döneminde kurulan ‘Yaşayan Diller Enstitüsü’ siyasi konjonktüre göre dönüşüm yaşadı.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

info@barisvakfi.org

Twitter: @Barisvakfi

Instagram: @barisvakfi

www.barisvakfi.org

Cep: 0 552 254 29 00

Tel: 0 212 249 26 54
Bu haber bülteni Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla  Barış Vakfı'na aittir. AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.