Copy

Haziran 2019 / Sayı: 6

Barış Vakfı'ndan Van'da Toplantı 

Barış Vakfı’nın dört ilde yapacağı Barış Açısını Savunmak ve STK’ları Güçlendirme/Geliştirme toplantısının ilki Van’da çalışma yürüten sivil toplum temsilcilerinin ve barış çalışanlarının katılımıyla yapılıyor.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

Diyarbakır'da STK'lardan Barış Çağrısı

Diyarbakır’da 305 Sivil toplum örgütü tarihsel bir fırsat ile karşı karşıyayız çağrısı yaptı.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

11 Hekime Verilen Cezanın Gerekçesi Açıklandı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Yöneticisinin Zeytin dalı harekâtına karşı çıkarak “Kürt kökenli vatandaşlarımıza karşı yapıldığı yönünde terör örgütü tarafından oluşturulmaya çalışılan algıyı güçlendireceği” belirtildi.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

23,5 Hrant Dink Hafıza Mekanı Açıldı 

Hafıza Mekanı Hrant Dink’in 19 Ocak 2019 tarihinde önünde öldürülmesiyle toplumsal bellekte sembolik bir yer edinen Sebat Apartmanı’nda bulunan Agos Gazetesi’nin eski çalışma ofisinde açıldı.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

"Toplumsal Cinsiyet ve Barış" kitabı çıktı

Demos (Demokrasi, barış ve alternatif politikalar araştırma merkezi) çalışanları, Nisan Alıcı ve Güneş Daşlı, dünyanın çeşitli yerlerindeki çatışma ve barış süreçlerini ‘feminist bir merakla’ odağına aldıkları “Toplumsal Cinsiyet ve Barış” isimli kitap, Dipnot yayınlardan çıktı.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

Hafıza Merkezi Belgeleme Video Serisinin 8.si Yayınlandı 

Hazırlanan Videoların her biri 10-15 dakika uzunluğunda. İnsan hakları ihlallerinin belgelenmesinin temel ilkelerini, yöntem ve kurallarını, hukuki belgeleme alanının temel bilgilerini içeriyor

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

info@barisvakfi.org

Twitter: @Barisvakfi

Instagram: @barisvakfi

www.barisvakfi.org

Cep: 0 552 254 29 00

Tel: 0 212 249 26 54
Bu haber bülteni Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla  Barış Vakfı'na aittir. AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.