Copy

Kasım 2019 / Sayı: 11

Hak Savunucularına Ceza İsteniyor

 

Büyükada davası olarak bilinen 11 insan hakları savunucusunun yargılandığı dava bugün görüldü. Savcı mütalaasında, 6 kişinin cezalandırılmasını istedi.


 
Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

Mersin Çalıştayı Yapıldı

Barış Açısını Savunmak STK’ları Güçlendirme/Geliştirme Projesi kapsamında son toplantı 9 Kasım 2019 Cumartesi günü geniş katılımla gerçekleştirildi.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

Barış İnsanı Tahir Elçi Katledilmesinin 4. Yılında


Barış mücadelesinin fail meçhuller dosyalarının avukatı Tahir Elçi’nin katilleri dört yıldır yargı önüne çıkarılmadı.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

Barış Eğitimi İçin Modüller

Türkiyeli ve Ermenistanlı akademisyenler ve öğretmenler, öğrenci merkezli ve barış odaklı bir tarih eğitimi için alternatif eğitim modülleri geliştirildi.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

İHD ve TİHV'den Ortak Çağrı Hukuku ve Barışı Aramak Sempozyumu

 

Hak ve Adalet Platformu 24 Kasım İstanbul’da farklı çevrelerin katılımıyla yaptı toplantıda  Türkiye’de Hukuku ve Barışı Aramak sempozyumu yapıldı.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

10 STK'dan Ortak Çağrı

İnsan Hakları Derneği (İHD) “iktidarın savaş politikasına muhalif olan herkesin açık ve yakın tehlike altında olduğunu” açıkladı. İnsan hakları savunucuları Ekim ayı içerisinde Barış Pınarı Harekatı sonrası hak savunucuları ve sivil toplum kurumlarını hedef alan baskı ve engellemelere ilişkin ortak bir açıklama yaptı.

Paylaş Paylaş
Tweet Tweet

info@barisvakfi.org

Twitter: @Barisvakfi

Instagram: @barisvakfi

www.barisvakfi.org

Cep: 0 552 254 29 00

Tel: 0 212 249 26 54
Bu haber bülteni Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla  Barış Vakfı'na aittir. AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.