Copy

Newsletter nr 9
(30.07-6.08.2019)

Nadchodzące wydarzenia

Szkolenie
,,Praktyka mediacji dla sędziów i pracowników sądów''

VIII-IX 2019 r.
Serdecznie zapraszamy sędziów i pracowników sądów Dolnego Śląska do udziału w dwudniowych specjalistycznych szkoleniach prezentujących praktykę mediacji.

Celem szkolenia jest zintegrowanie wiedzy w zakresie mediacji oraz pozostałych metod ADR, a także ujednolicenie dobrej praktyki mediacji w sprawach gospodarczych prowadzonych w Województwie Dolnośląskim.

Szkolenia są tak skonstruowane by uwzględniały potrzeby uczestników, dlatego jesteśmy otwarci na uzupełnienie programu o dalsze sugestie.

 
Szkolenia są bezpłatne.

PROGRAM SZKOLENIA                                        ZGŁOSZENIA

Więcej informacji: biuro@cam.wroclaw.pl
 
 
 Terminy do wyboru:                                              Wrocław
          26-27.08.2019 (pon-wt)
          28-29.08.2019 (śr-czw)
          2-3.09.2019 (pon-wt)
          9-10.09.2019 (pon-wt)
          16-17.09.2019 (pon-wt)
Zmieniamy się dla Was!
Za nami wiele wspólnych wydarzeń w ramach działania Domu Mediacji. Informacje o tym, czym się zajmujemy znajdziesz newsletterach CAM Wrocław.
 
Chcemy poprawiać jakość naszych działań, dlatego
prosimy Cię o wypełnienie krótkiej ankiety na temat newsletterów CAM-u.
Wypełnij ankietę o naszych newsletterach 👆 Dziękujemy!
Nabór uzupełniający do Akademii Dobrego Moderowania 
Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” wraz z Fundacją Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego oraz Stowarzyszeniem Mediatorów Gospodarczych serdecznie zapraszają do uczestnictwa w Akademii Dobrego Moderowania, która jest realizowana okresie 2018 - 2020.

Akademia to cykl jednodniowych szkoleń m.in.: w zakresie prowadzenia dyskusji, umiejętnego słuchania, dobrych praktyk w moderowaniu, radzenia sobie w sytuacji konfliktu, opracowania i wprowadzenia standardów moderowania, wykorzystania potencjału doświadczenia dotychczasowych moderatorów i wsparcia osób zainteresowanych moderowaniem Grup Dialogu Społecznego.

Akademia skierowana jest do moderatorów prowadzących spotkania oraz osób zainteresowanych moderowaniem Grupy Dialogu Społecznego we Wrocławiu i innych form w ramach konsultacji społecznych. Realizacja Akademii jest odpowiedzią na potrzeby wskazane w dziale 3.5. Kierunki rozwoju struktury dialogu społecznego w ramach Strategii rozwoju współpracy miasta Wrocławia z organizacjami pozarządowymi na lata 2018 - 2022.

 Godz. zajęć: 17:00 - 20:00 (2-3 spotkania w miesiącu)
Miejsce zajęć: Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji     Pozarządowych Sektor 3 przy ul. Legnickiej 65 54-206 Wrocław 

Uczestnicy otrzymają: wsparcie w formie superwizji i narzędzi do moderowania; dostęp do platformy edukacyjnej.
 
Udział w Akademii jest bezpłatny.

 Zgłoszenia: do 30 sierpnia 2019 r. 
Formularz zgłoszeniowy:  https://drive.google.com/open?id=1ox-YJhzu0GJmawrpRPE_VwHm8TMfkzkaiet_aZ9xsZA 


Lista uczestników zostanie utworzona na podstawie przesłanych zgłoszeń.
 
Damian Wojciech Dudała 

Działamy!

 Współpraca międzynarodowa i mediacje w Niemczech 

Jako Dom Mediacji od początku funkcjonowania inicjujemy i budujemy współpracę międzynarodową w obszarze mediacji. Dzięki tej współpracy w roku bieżącym m.in. współorganizowaliśmy międzynarodowe spotkania w Grecji i we Włoszech oraz gościliśmy dwóch stażystów - ze Stanów Zjednoczonych i z Włoch. Obecnie gościmy u siebie stażystę Christiana Biebera z Rastatt niedaleko Karlsruhe w Niemczech. 
Christian - nasz aktualny stażysta

Niemiecka ustawa dotycząca mediacji - Ustawa o promocji mediacji i innych pozasądowych procedurach rozwiązywania konfliktów (Gesetz zur Förderung der Mediation und anderer Verfahren der außergerichtlichen Konfliktbeilegung) funkcjonuje od 2012 r. To, co zasługuje na uwagę w przypadku niemieckich rozwiązań w obszarze mediacji, to sędzia pojednawczy (Güterichter). Sędzia może "stosować wszystkie metody rozwiązywania konfliktów w tym mediację" zgodnie z § 278 ust. 5 Kodeksu postępowania cywilnego (ZPO). Sędzia staje się aktywny w sporze prawnym po skierowaniu sprawy przez właściwego sędziego lub trybunał arbitrażowy. Ma wówczas swobodę uznania, która metoda rozwiązywania konfliktów (ADR) zostanie zrealizowana. Jak pokazują dane statystyczne spraw przekazanych do mediacji w 2014 r. było 7110, w roku 2015 - 8285, a w 2016 - 7405.
 

Damian Wojciech Dudała

Najbliższe wydarzenia CAM Wrocław     

- zanotuj w kalendarzu  

SIERPIEŃ
26-27.08 - Szkolenie "Podnoszenie kompetencji w zakresie mediacji dla Sędziów i pracowników Sądów",PROGRAM, zgłoszenia i informacje: biuro@cam.wroclaw.pl

28-29.08 - Szkolenie "Podnoszenie kompetencji w zakresie mediacji dla Sędziów i pracowników Sądów",PROGRAM, zgłoszenia i informacje: biuro@cam.wroclaw.pl
WRZESIEŃ
2-3.09 - Szkolenie "Podnoszenie kompetencji w zakresie mediacji dla Sędziów i pracowników Sądów",PROGRAM, zgłoszenia i informacje: biuro@cam.wroclaw.pl

9.09 - Grupa Dialogu społecznego ds. przedsiębiorczości, innowacji ADR i mediacji gospodarczych (Dom Mediacji, ul. gen. T. Kutrzeby 5, godz. 13:00 - 15:00).

9-10.09 - Szkolenie "Podnoszenie kompetencji w zakresie mediacji dla Sędziów i pracowników Sądów",PROGRAM, zgłoszenia i informacje: biuro@cam.wroclaw.pl

12.09 Grupa Dialogu Społecznego ds. mediacji (Centrum 3 Sektor, ul. Legnicka 65, godz. 13:00 - 15:00)

16-17.09 - Szkolenie dla przedstawicieli prokuratury (Wrocław)

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Masz ciekawy artykuł? Wiesz o ważnym wydarzeniu? Chcesz współtworzyć newsletter CAM Wrocław? 

Napisz do nas: biuro@cam.wroclaw.pl

Zajrzyj tu do nas koniecznie!
Projekt „Centrum Arbitrażu i Mediacji we Wrocławiu oparte na kompetencji i najwyższych standardach jakości” realizowany przez Stowarzyszenie Mediatorów Gospodarczych w Warszawie i Cezar Sp. z o. z/s w Krakowie na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości.
Copyright © *|2019|* *|CAM Wrocław|*, Wszystkie prawa zastrzeżone.


Masz pytania albo pomysły na wspólne działania? Napisz do nas:
biuro@cam.wrocław
 
Email
Facebook
Website


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
business · ul. Kutrzeby 5 · Wrocław 52-213 · Poland

Email Marketing Powered by Mailchimp