Copy

Newsletter nr 5
(26.06-02.07.2019)

Zapraszamy na VI Kongres Mediatorów Rodzinnych
19 lipca 2019 r.

19 lipca 2019 r. we Wrocławiu odbędzie się VI Kongres Mediacji Rodzinnych, który zgromadzi przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, pracowników socjalnych, mediatorów, kuratorów, nauczycieli oraz osoby inne pracujące w obszarze pomocy rodzinie i przeciwdziałaniu przemocy.

Podczas Kongresu będziemy rozmawiać o sądzie otwartym - panel o współpracy: barierach i możliwościach stosowania mediacji - de lege ferenda; 2. panel: samorząd a mediacje rodzinne - programy społeczne: przeciwdziałanie przemocy, poradnictwo prawne i obywatelskie - panel organizowany we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu, Wrocławskim Centrum Integracji, Komendą Miejską Policji we Wrocławiu i Wydziałem Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. A podczas 3. panelu porozmawiamy o bilansie współpracy organizacji mediatorów, Grupach Dialogu Społecznego i Akademii Dobrego Moderowania.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 19 lipca 2019 r.
Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, ul. Legnicka 65, Wrocław
 PROGRAM
Serdecznie zapraszamy
👉 ZGŁOSZENIA NA KONGRES 📩
      Mediacje w Stanach Zjednoczonych - prezentacja danych
Dom Mediacji, 11 lipca 2019 r.
W czwartek, 11 lipca 2019 r. o godz. 17.00 w Domu Mediacji - Centrum Arbitrażu i Mediacji we Wrocławiu, odbędzie się prezentacja pn. Mediacje w Stanach Zjednoczonych. Poprowadzi ją Collin Deppong, student James Madison College w Michigan State University w Stanach Zjednoczonych, który w Domu Mediacji odbywa 3. miesięczny staż. Colling Deppong podczas swojego stażu zbierał i analizował dane na temat mediacji w poszczególnych stanach. Po prezentacji zapraszamy do dyskusji.

 11 lipca 2019 r., godz. 17:00 -19:00                 Dom Mediacji, ul. Kutrzeby 5
 
Serdecznie zapraszamy!
Warsztaty poświęcone "Dostępności"
Zdjęcia dzięki uprzejmości Fundacji Eudajmonia. Autor zdjęć: Piotr Zawodny, Fundacja Eudajmonia
28 czerwca 2019 roku w siedzibie Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych we Wrocławiu odbyły się interesujące warsztaty pn. ,,Dostępność’’ przeprowadzone przez panią dr Małgorzatę Franczak i panią Martę Gawryluk z Fundacji Eudajmonia.
Na początku prowadzący przygotowali ciekawe i praktyczne wprowadzenie w związku z tematem i programem spotkania. Udostępnili możliwość skorzystania z białej laski, słuchawek ograniczających odbiór bodźców słuchowych, formularzy z treścią nawiązujących do różnych form niepełnosprawności, wózka, a także specjalnych okularów związanych z różnymi formami zaburzenia wzroku. Uczestnicy mogli przekonać się na własnej skórze jak to jest nie widzieć, nie słyszeć czy nie móc się poruszać bez ograniczeń.
Dyskutowano również na temat postrzegania niepełnosprawności w naszym społeczeństwie, aspektu psychologicznego osób niepełnosprawnych, regulacji prawnych, a także zasad dostosowania treści przekazu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Istotnym elementem były rozważania nad sposobami wspierania osób niepełnosprawnych, komunikacji i wzajemnego zrozumienia.
W czasie spotkania obecni byli przedstawiciele różnych organizacji, osoby indywidualne, nasi mediatorzy, a także uczestnicy Akademii Dobrego Moderowania.
Warto zaznaczyć, że warsztat stanowił element projektu ,,NGO bez barier, czyli jak zapewnić dostępność działań organizacji pozarządowych dla osób z niepełnosprawnościami?’’.
Sposób przeprowadzenia warsztatów skłonił uczestników do refleksji i wpłynął na samoświadomość. Wydarzenie było jednocześnie wprowadzeniem do dalszych rozmów i działań w obszarze niepełnosprawności. Pokazało również jak ważny w naszym społeczeństwie jest ten temat i jak wiele możemy zrobić, aby osiągnąć kolejne cele.

 
Małgorzata Otrębska

Najbliższe wydarzenia CAM Wrocław     

- zanotuj w kalendarzu  

LIPIEC

4.07 - Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. mediacji (Sektor 3, godz. 13:00-15:00)

6-7.07 - Szkoła Mediacji - część III (Dom Mediacji, godz. 9:00-18:00)

11.07 -
Mediacje w Stanach Zjednoczonych - prezentacja danych (Dom Mediacji, godz. 17:00-18:00)

11-12.07
- Szkolenie "Podnoszenie kompetencji w zakresie mediacji dla Sędziów i pracowników Sądów", PROGRAM, zgłoszenia i informacje: biuro@cam.wroclaw.pl

19.07 - VI Ogólnopolski Kongres Mediatorów Rodzinnych (Sektor 3, godz. 10:00 -16:00), programzgłoszenia

20.07 "Jaśminowe lato mediatorów" - spotkanie CAM WR i CAM RZ (Dom Mediacji, godz.10:00-19:00), AGENDA SPOTKANIA

Do popołudniowej kawy:

 25. Newsletter CAM Rzeszów

Dołącz do nas!

Za nami już pół roku realizacji projektu Centrum Arbitrażu i Mediacji we Wrocławiu, pół roku od utworzenia Domu Mediacji, zorganizowania kilkudziesięciu spotkań, kilkunastu szkoleń i wiele innych działań na rzecz mediacji i naszego środowiska.

Nie zatrzymujemy się!

Zajrzyj tu do nas koniecznie!
Copyright © *|2019|* *|CAM Wrocław|*, Wszystkie prawa zastrzeżone.


Masz pytania albo pomysły na wspólne działania? Napisz do nas:
biuro@cam.wrocław
 
Email
Facebook
Website


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
business · ul. Kutrzeby 5 · Wrocław 52-213 · Poland

Email Marketing Powered by Mailchimp