Copy

SŁOWO KSIĘDZA MARKA

W miesiącu sierpniu przeżywamy wiele świąt Maryjnych oraz pielgrzymujemy do sanktuariów Maryjnych. Pokonujemy wiele kilometrów lub mil aby na nowo zawierzyć i podziękować naszej Matce za wszystkie łaski, które otrzymaliśmy.  
  
Po ubiegłym roku, w którym z powodu tak wielu trudności związanych z pandemią, nie było okazji pielgrzymować z Chicago do Merrillville w tym roku nadszedł czas kolejnej pieszej polonijnej pielgrzymki. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa „Maryjo Tyś Moją Królową”. W czasie drogi pielgrzymi na nowo rozmyślali co znaczą te słowa, aby jeszcze bardziej pokochać Matkę Bożą. 
  
W imieniu własnym jak również naszego pasterza, ks. kardynała Błażeja Cupicha, oraz całego duszpasterstwa polonijnego Archidiecezji Chicago, składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim organizatorom, zwłaszcza księżom Salwatorianom, za zorganizowanie 34 Pieszej Polonijnej Pielgrzymki Maryjnej z Chicago do Merrillville. 
  
Zachęcam wszystkich jubilatów którzy obchodzą 50-rocznicę ślubu do udziału w specjalnej mszy świętej jubileuszowej z udziałem ks. kardynała Błażeja Cupich. Więcej informacji na temat tych mszy można znaleźć poniżej.  

Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzę dobrej pogody i owocnego wypoczynku a tym, którzy muszą pracować sił do pracy i Bożego błogosławieństwa. 

Tym, którzy w sierpniu obchodzą urodziny, imieniny i ważne jubileusze składamy jak najlepsze życzenia.  
 
Z darem modlitwy,
Ks. Marek M. Smółka
Koordynator do spraw polonijnych

WITAMY Z POWROTEM!

NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

POBIERZ PLAKAT

NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE

OFICJALNY PLAKAT DO POBRANIA

125 LECIE PARAFII

VIII PIELGRZYMKA ROWEROWA

WIĘCEJ INFORMACJI

KONCERT

INFORMACJE W J. POLSKIM
INFORMACJE W J. ANGIELSKIM

BEATYFIKACJA

12 września 2021r., w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, do chwały ołtarza zostaną wyniesieni kardynał Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka. Jako Polonia chcemy włączyć się dziękczynienie Bogu za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, wieloletniego Protektora emigracji polskiej. Chcemy dziękować dobremu Bogu za tego Opatrznościowego Pasterza. Niech przykład jego życia, nauka, którą nam zostawił, pociągają nas do wielkiej miłości Boga i ludzi; niech przyczynią się do ożywienia wiary wśród Polonii i do zachowania dziedzictwa chrześcijańskiego i narodowego przez Polaków żyjących poza granicami Ojczyzny.

Wyrazem naszej wdzięczności będzie uroczysta Msza święta sprawowana w kościele na Trójcowie 12 września o godz. 10:00, na którą zapraszamy Polonię z Chicago.

Zapraszamy również do obejrzenia specjalnej wystawy skierowanej do środowisk polonijnych na emigracji. Nosi ona tytuł „Stefan Kardynał Wyszyński – Ojciec i Pasterz” i ma za zadanie przybliżyć nauczanie i postać Prymasa Tysiąclecia. W dniach od 2 do 7 września br. można będzie ją obejrzeć w Trójcowskim kościele.
WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT WYSTAWY
HYMNY NA BEATYFIKACJĘ - WIĘCEJ INFORMACJI
GŁÓWNA STRONA BEATYFIKACJI

ZŁOTE GODY

Zapraszamy wszystkich Jubilatów, którzy obchodzą 50-rocznicę ślubu na specialną mszę świętą, która odbędzie się 19 września, 2021 o godz. 2:30 pm w parafii św. Jana Brebauf w Niles, IL. 
Po więcej informacji, prosimy o kontakt - familyministries@archchicago.org 
REJESTRACJA NA MSZE ŚWIĘTĄ

LEDNICA 2000

WIĘCEJ INFORMACJI

PORADNIA RACHEL

OFICJALNY PLAKAT DO POBRANIA
HOLY FIRE - ŚWIĘTY OGIEŃ - 4 - 5 LISTOPAD, 2021
Holy Fire to rekolekcje przeznaczone wyłącznie dla uczniów od klas szóstych do dziewiątych. Dają one uczniom możliwość celebrowania daru wiary, jak również zastanowienia się nad dziełem Boga w ich życiu. W tym roku, w Holy Fire wezmą udział różnorodni prelegenci, którzy pomogą młodym ludziom przeanalizować i odpowiedzieć na burzliwe wydarzenia roku 2020 i 2021 z perspektywy uczniów- misjonarzy i wspólnoty wierzących.

Holy Fire jest dobrą okazją, aby poszerzyć grono uczniów Jezusa o młodych w archidiecezji oraz, aby kontynuować jednoczące wysiłki inicjatywy Odnów mój Kościół poprzez zgromadzenie młodych ludzi jako jednej wspólnoty uczniów-misjonarzy.

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19, program Holy Fire 2021 będzie zawierał wirtualne części, które będą transmitowane w parafiach i szkołach na terenie Archidiecezji Chicago. Więcej informacji na temat Holy Fire zostanie opublikowanych w okresie bliższym daty wydarzenia.
REJESTRACJA

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA - MSZE ŚWIĘTE

POBIERZ PLAKAT

PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. JÓZEFA W NASZYCH RODZINACH

Z woli Papieża Franciszka, przeżywamy w Kościele Rok św. Józefa, który trwa do 8 grudnia 2021r.

Zachęcamy do przyjęcia pod swój dach św. Józefa w znaku poświęconej figury potężnego Wspomożyciela, Opiekuna Kościoła i naszych Rodzin. 

Po więcej informacji oraz o umówienie daty prosimy o kontakt z sanktuarium św. Jana Pawła II. 

Ojcowie Cystersi  
116 Hilton St,
Willow Springs, IL 60480
tel. 708.467.0436
email:  cistercianmission@gmail.com

RAMOWY PLAN DZIAŁANIA DLA SZKÓŁ KATOLICKICH

LIST DO RODZICÓW
GŁÓWNE ZASADY NA ROK 2021/2022 W SZKOŁACH KATOLICKICH
KATOLICKIE SZKOŁY ŚREDNIE ARCHIDIECEZJI CHICAGO
Przesłanie Kardynała Błażeja Cupicha na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. 

MSZA ŚWIĘTA NIEDZIELNA Z KATEDRY

KLIKNIJ TUTAJ ABY OBEJRZEĆ MSZE ŚW. NIEDZIELNĄ Z KATEDRY
Twitter
Facebook
YouTube
Instagram
Website
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Polonia Archdiocese of Chicago · 730 N Wabash Ave · Chicago, IL 60611-2514 · USA

Email Marketing Powered by Mailchimp