Copy

SŁOWO KSIĘDZA MARKA

Rozpoczęliśmy Nowy Rok kalendarzowy. Na pewno w naszym sercu kryje się wiele obaw co przyniesie ten rok? Jednak jako ludzie wierzący wszystkie nasze obawy i lęki powierzamy naszemu Panu. Wejdźmy w rozpoczynający się Nowy Rok 2022 z postawą zaufania wobec Boga, tak jak uczyniła to Maryja. Powierzmy nasze losy w Jego Boskie ręce.

Ojciec Święty Franciszek mianował bpa Wiesława Lechowicza, wieloletniego Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, biskupem polowym Wojska Polskiego. Serdecznie gratulujemy ks. Biskupowi. 

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w katechezie ewangelizacyjnej. Są to spotkania, na zoomie które poprowadzi ks. prof. dr hab. Paweł Mąkosa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Więcej informacji poniżej. 

Archidiecezja Chicago oferuje parom, które przygotowują się do zawarcia Sakramentu małżeństwa, kurs przedmałżeński. Terminy na 2022 rok są już dostępne poniżej. Link do rejestracji znajduje się poniżej.

2 lutego w Kościele będziemy obchodzili Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.   
Z tej racji życzę wszystkim osobom konsekrowanym, by dobry Bóg napełnił wasze serca głęboką pewnością, że zostały wybrane, aby kochać, wielbić Boga, służyć ludziom oraz polonii.  

Wszystkim, którzy w styczniu przeżywają urodziny, imieniny i ważne jubileusze składamy jak najlepsze życzenia.
 
Z darem modlitwy
Ks. Marek M. Smółka
Koordynator do spraw polonijnych

18-25 STYCZNIA TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2). Codziennie, na naszym profilu na Facebooku, ukazuje się modlitwa na dany dzień, którą wspólnie modlą się chrześcijanie na całym świecie.

23 STYCZNIA - NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO 

Z ustanowienia papieża Franciszka, III niedziela zwykła obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W tym roku przypada ona 23 stycznia. Inicjatywa ta ma sprawić, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego.
LIST APOSTOLSKI PAPIEŻA FRANCISZKA

31 STYCZNIA - TYDZIEŃ SZKÓŁ KATOLICKICH

WIĘCEJ INFORMACJI
OFICJALNA STRONA SZKÓŁ KATOLICKICH

2 LUTEGO ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego obchodzony jest w Kościele katolickim Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

W 2019 Papież Franciszek powiedział: „Życie konsekrowane jest żywym spotkaniem z Panem w Jego ludzie, jest to powołanie do wiernego posłuszeństwa każdego dnia i do niezwykłych niespodzianek Ducha, jest to wizja tego, co warto wziąć w ramiona, by mieć radość: Jezusa”.

W duchu radości i dzięczynienia Duszpasterstwo Polonijne serdecznie zaprasza wszystkie siostry zakonne oraz kapłanów ze zgromadzeń zakonnych pracujących a naszej archidiecezji i nie tylko na wspólną celebracje Dnia Życia Konsekrowanego.

2 lutego 2022 r. o godz. 12 p.m.
Polska Misja Duszpasterska pw. Świętej Trójcy
1118 North Noble Street
Chicago, IL 60642

REJESTRACJA
LIST PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI DS. INSTYTUTÓW ŻYCIA KONSEKROWANEGO I STOWARZYSZEŃ ŻYCIA APOSTOLSKIEGO

11 LUTEGO ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO - MODLITWA ZA SŁUŻBĘ ZDROWIA

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO NA XXX ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
WIĘCEJ INFORMACJI

FORMACJA TEOLOGICZNO - KATECHETYCZNA

KALENDARZ SPOTKAŃ OD STYCZNIA DO MAJA 2022
W najbliższą sobotę, 22 stycznia, o godz. 4 p.m., zapraszamy na spotkanie, w ramach formacji teologiczno-katechetycznej (czas trwania spotkań: 2 godziny), pt. "Katecheza ewangelizacyjna, paradoks czy znak czasu?" Poprowadzi je ks. prof. Paweł Mąkosa (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
  • Link na zoom trzeba się zapisać się do listy e-mailowej (przyślemy e-mail z przypomnieniem i linkiem na spotkanie): https://tinyurl.com/yc3u2dku 
  • W każdym miesiącu podejmujemy inną problematykę. W styczniu tematy związane z katechezą ewangelizacyjną. W lutym: moduł biblijny. 
  • Ewentualne pytania można kierować do p. Marty Stępniak (Wydział Katechetyczny Duszpasterstwa Polonijnego Archidiecezji Chicago) mstepniak@archchicago.org

OŚWIADCZENIE KS. KARDYNAŁA BŁAŻEJA CUPICHA O KONIECZNOŚCI CIĄGŁEJ CZUŁOŚCI W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ I SZCZEPIENIAMI. 

Już od ponad dwóch lat w sposób bezprecedensowy borykamy się z poczuciem strat oraz doświadczamy choroby. Jest to czas, jakiego nie pamiętają współcześni. Choć wszyscy są zmęczeni tą sytuacją, jednak musimy wykorzystać rezerwy swoich sił, aby zachowywać czujność oraz przestrzegać wszelkich środków ostrożności, jak również, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Ponadto, musimy szanować i wspierać naszych bohaterów, czyli służbę zdrowia i inne osoby pracujące na pierwszej linii zagrożenia. Dbanie przez nas o własne bezpieczeństwo zapewnia im bezpieczeństwo i pomaga utrzymywać funkcjonowanie placówek służby zdrowia dla tych, którzy ich potrzebują.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zaszczep się i pomóż innym, szczególnie dzieciom, w uzyskaniu szczepionki. Skonsultuj się ze swoimi lekarzami oraz zaufaj doświadczeniu milionów zaszczepionych. Dowody mówią jasno: szczepienia zapobiegają poważnym chorobom i śmierci.

Proszę, noście maseczki ochronne zawsze, gdy wychodzicie z domu oraz w domu, jeśli w Waszych rodzinach są osoby szczególnie zagrożone.

Proszę pamiętajcie, że podczas pandemii osobiste wybory nie dotyczą tylko nas. Kiedy dokonujecie wyborów, ich konsekwencje są odczuwane przez nasze społeczeństwo, stąd  nieodpowiedzialne jest narażanie innych na niebezpieczeństwo.

Jak powiedział papież Franciszek: „Szczepienia to prosty sposób na promowanie wspólnego dobra i dowód troski o siebie nawzajem, a zwłaszcza o najsłabszych".

Proszę, odwiedźcie stronę: vaccines.gov gdzie można znaleźć informacje dotyczące ochrony siebie i swojej rodziny, jak również miejsc, w których dostępne są szczepionki.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE

DOROCZNA KWESTA KATOLICKA - 2022

INFORMACJE
PLAKAT
ZŁÓŻ OFIARĘ

ODKRYWANIE DIAKONATU STAŁEGO

WIĘCEJ INFORMACJI
DIAKONI STALI SĄ POTRZEBNI

WPROWADZENIE DO KAPŁAŃSTWA

WIĘCEJ INFORMACJI

MSZA ŚWIĘTA NIEDZIELNA Z KATEDRY

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ MSZĘ ŚW. NIEDZIELNĄ Z KATEDRY
Twitter
Facebook
YouTube
Instagram
Website
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Polonia Archdiocese of Chicago · 730 N Wabash Ave · Chicago, IL 60611-2514 · USA

Email Marketing Powered by Mailchimp