Copy

SŁOWO KSIĘDZA MARKA

Rozpoczęliśmy nowy rok kościelny oraz okres Adwentu. W naszych domach i kościołach trwają przygotowania do narodzin naszego Pana. Na ulicach, w sklepach oraz w wielu miejscach widzimy już świąteczne dekoracje i słyszymy bożonarodzeniową muzykę. Postarajmy się jednak zatrzymać, aby okres przygotowań nie odebrał nam radości świętowania Bożego Narodzenia, które przecież będziemy przeżywali dopiero 25 grudnia. Te krótkie tygodnie adwentu, które przeżywamy, mają być dla nas okazją, aby ponownie skoncentrować nasze życie na Bogu i tym wszystkim co od Niego otrzymujemy. Adwent to czas czuwania i gotowości. Nikt z nas nie wie, ile zostało mu czasu na tej ziemi, dlatego starajmy się go mądrze wykorzystywać. Skupmy się na tym co najważniejsze by doświadczyć prawdziwej radości z narodzin Dziecka – Syna Bożego Jezusa Chrystusa. Nie zapomnijmy, aby przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty. Zachęcam do podtrzymywania naszej pięknej polskiej tradycji, czyli do uczestnictwa w roratach. Nasz zespół przygotował listę parafii, w których odprawiane są msze święte roratnie. Zaglądajmy na naszego Polonijnego Facebooka, aby dowiedzieć się co dzieje się w naszym lokalnym kościele oraz polonii. Papież Franciszek skierował następujące słowa: “Jego chwała nas nie oślepia, Jego obecność nas nie przeraża. Urodził się ubogi we wszystko, aby nas zdobyć bogactwem swojej miłości.” Niech ta dobra nowina natchnie nas, pocieszy i umocni! W obliczu niepojętej tajemnicy Wcielenia życzę Wam owocnego przeżycia czasu adwentowego oczekiwania oraz pełnego radości i wdzięczności świętowania Narodzenia Pańskiego! Wszystkim, którzy w grudniu przeżywają urodziny, imieniny i ważne jubileusze składam jak najlepsze życzenia.

Z darem modlitwy,

Ks. Marek M. Smółka
Koordynator do spraw polonijnych

REKOLEKCJE 

Wydział katechetyczny Duszpasterstwa Polonijnego, i jego koordynatorka, p.Marta Stępniak, zapraszają katechetów, oraz wszystkich zainteresowanych, na rekolekcje adwentowe 2021.

11 grudnia (sobota) godz. 7 p.m.
Miejsce: Parafia Św.Tomasza Becketa w Mt.Prospect 1321 North Burning Bush Lane Mount Prospect, IL 60056 St. 

12 GRUDNIA PRZYPADA WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GUADALUPE PATROKI OBU AMERYK

Pomnij, o Najłaskawsza Dziewico z Guadalupe, że ukazując się cudownie na górze Tepeyac, przyrzekłaś ukazać Swoje współczucie i litość dla tych, którzy Cię kochają i Tobie ufają, którzy szukają Twojej pomocy i zwracają się do Ciebie w swoich potrzebach i cierpieniach. Obiecałaś przychylić się do naszych próśb, otrzeć nasze łzy i dać nam pociechę i wyzwolenie. Nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek uciekając się pod Twoją obronę, błagał Twojej pomocy, szukał Twego wstawiennictwa, dla innych, czy też dla siebie, był przez Ciebie opuszczony. Tą nadzieją ożywieni, uciekamy się do Ciebie, Maryi, Dziewiczej Matki prawdziwego Boga. Wyrażając żal za nasze grzechy, padamy przed Twoją świętą obecnością, pewni, że Ty okażesz nam swoje miłosierne obietnice.
Jesteśmy pełni nadziei, że pod Twoimi skrzydłami i Twoją opieką, nic nie może nas złamać i przerazić, że nie musimy się lękać chorób, nieszczęść, czy jakichkolwiek cierpień. Tyś, nasze zdrowie i życie, Ty która jesteś naszą Matką, pragniesz być z nami za pośrednictwem Twego cudownego obrazu. Oddając się Twojej macierzyńskiej opiece i mając Ciebie za naszą ucieczkę w chwilach próby, nie potrzebujemy niczego więcej. Święta Matko Boża, nie gardź naszymi prośbami, ale w swoim miłosierdziu wysłuchaj nasze prośby. Amen.
CZYTAJ WIĘCEJ O NAJŚWIĘTSZEJ MARYI Z GUADALUPE

CZY CHCESZ ZOSTAĆ KATECHETĄ?

INFORMACJE NA TEMAT STUDIUM
REJESTRACJA ORAZ PYTANIA

RORATY

Nazwa „roraty” wywodzi się od pierwszych słów antyfony Rorate coeli, desuper („Niebiosa, spuśćcie rosę”) pełniącej rolę tzw. pieśni na wejście. Jej tekst nawiązuje przede wszystkim do proroctw z Księgi Izajasza i tym samym stanowi wyraz oczekiwania na nadejście Mesjasza. Nieodłącznie wiąże się z Adwentem, czyli z okresem liturgicznym, w którym przygotowujemy się nie tylko do przeżycia świąt Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim do paruzji, tj. ponownego przyjścia Jezusa Chrystusa.
MSZE ŚW. RORATNIE W KOŚCIOŁACH ARCHIDIECEZJI CHICAGO

TAIZE

Modlitwa Taizé to śpiew psalmów i kanonów ułożonych tak, aby każdy w swoim języku mógł się modlić tymi samymi słowami i śpiewać tą samą melodię w tym samym czasie. To modlitwa powszechna, czytanie biblijne. Piękno tej modlitwy wypływa z oszczędności słów i gestów zaczerpniętych z tradycji kościołów wschodu i zachodu.
POBIERZ PLAKAT

REFLEKSJE ADWENTOWE 

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE
KALENDARZ ADWENTOWY DLA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2021 „WARSZTAT JÓZEFA” – KS. MICHAŁ OLSZEWSKI SCJ I O. MICHAŁ LEGAN OSPPE

ZAPOWIEDŹ REKOLEKCJI
ODCINEK 1 - OJCIEC UMIŁOWANY
ODCINEK 2 - OJCIEC CZUŁY
KOLEJNE ODCINKI

POSADA - POSZUKIWANIE SCHRONIENIA - POSZUKIWANIE REFORMY IMIGRACYJNEJ

Las Posadas, święto religijne obchodzone w Meksyku i niektórych częściach Stanów Zjednoczonych między 16 a 24 grudnia. Las Posadas upamiętnia podróż, jaką Józef i Maria przebyli z Nazaretu do Betlejem w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia, w którym Maryja mogłaby urodzić Dzieciątko Jezus . Kiedy nie mogli znaleźć noclegu w Betlejem, Józef i Maria zostali zmuszeni do szukania schronienia w stajni, w której narodziło się Dzieciątko Jezus.
 
Dołącz do nas w tym pielgrzymowaniu i modlitwie w solidarności z naszymi siostrami i braćmi imigrantami, którzy – jako Święta Rodzina szukała miejsca na nocleg – pukają do drzwi schronienia legislacyjnego, czyli „Posady”, rok po roku, nawet podczas pandemii.
 
W tym roku Pastoral Migratoria z archidiecezji nowojorskiej dołączą do nas jednocześnie, aby podnieść nasze głosy na rzecz reformy imigracyjnej.
 
Lokalizacja:
101 West Ida B. Wells Drive
Metropolitan Correctional Center (71 West Van Buren Street)
Uniwersytet DePaul (1 East Jackson Boulevard)
Federal Plaza (West Adams Street i South Dearborn Street)
Kościół św. Piotra (110 West Madison Street)
ZAROSZENIE W J. ANGIELSKIM

KTO ZAŁOŻY TE BUTY? - WYDARZENIE POWOŁANIOWE 

REJESTRACJA

MARSZ DLA ŻYCIA

INFORMACJE NA TEMAT MARSZU
REJESTRACJA

PASTERKA Z KSIĘDZEM KARDYNAŁEM 

Pasterka Bożonarodzeniowa ma długą tradycję w Katedrze Świętego Imienia Jezus. Panuje prawdziwy duch zachwytu i uwielbienia, gdy wierni z całej archidiecezji gromadzą się w swojej katedrze w mroźną zimową noc, aby oddać chwałę Bogu w pamiątkę narodzin Jego Syna. 
 
Przez ponad 30 lat, dzięki hojności wielu darczyńców i organizacji Catholic Extension, Pasterka była emitowana na ŻYWO W telewizji na kanale 9 WGN oraz w całym kraju. 

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną tegoroczna pasterka zostanie nagrana wcześniej, aby upewnić się, że podczas Mszy nie wystąpią żadne zakłócenia z mediami czy awarie połączenia. Msza św. zostanie wyemitowana NA ŻYWO na kanale 9 WGN 25 grudnia o północy.  

Wierni z całej archidiecezji są zaproszeni do zjednoczenia się w jednym sercu i świętowania narodzin naszego Zbawiciela. Nagrywanie odbędzie się we wtorek, 21 grudnia o 4:30 pm  w Katedrze im. Jezus w Chicago. Prosimy aby wszyscy byli w katedrze już o godz 4:10 pm
ZAPROSZENIE W J. ANGIELSKIM
PROSIMY O WYPEŁNIENIE REJESTRACJI

MSZA ŚWIĘTA NIEDZIELNA Z KATEDRY

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ MSZĘ ŚW. NIEDZIELNĄ Z KATEDRY
Twitter
Facebook
YouTube
Instagram
Website
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Polonia Archdiocese of Chicago · 730 N Wabash Ave · Chicago, IL 60611-2514 · USA

Email Marketing Powered by Mailchimp