Copy

SŁOWO KSIĘDZA MARKA

Trwamy w okresie wakacyjnym. Na pewno wielu z was spędziło albo nadal spędza swój urlop w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi. 
 
Miesiąc sierpień, który przeżywamy, jest również miesiącem Maryjnym. Wielu z Was na pewno wybiera się na pieszą pielgrzymkę z Chicago do Merrillville. Hasłem tegorocznej pielgrzymi są słowa „Królowo Pokoju – módlm się za nami”. W imieniu własnym jak również naszego pasterza, ks. kardynała Błażeja Cupicha, oraz całego duszpasterstwa polonijnego Archidiecezji Chicago, składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim organizatorom, zwłaszcza księżom Salwatorianom, za zorganizowanie 35 Pieszej Polonijnej Pielgrzymki Maryjnej z Chicago do Merrillville. Również składamy serdeczne „Bóg Zapłać” Ojcom Karmelitom za ich otwartość oraz przyjęcie pielgrzymów podczas pierwszego dnia pielgrzymki.
 
Już niedługo rozpoczynamy nasz V Polonijny Kongres Ewangelizacyjny. W tym roku kongres poprowadzi ks. Teodor Sawielewicz, który założył słynny portal Teobańkologia. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kongresie.
 
Zachęcam wszystkich jubilatów, którzy obchodzą 50-rocznicę ślubu do udziału w specjalnej mszy świętej jubileuszowej z udziałem ks. kardynała Błażeja Cupich. Więcej informacji na temat tych mszy można znaleźć poniżej.  

Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzę dobrej pogody i owocnego wypoczynku a tym, którzy muszą pracować sił do pracy i Bożego błogosławieństwa. 

Tym, którzy w sierpniu obchodzą urodziny, imieniny i ważne jubileusze składamy jak najlepsze życzenia.  


Z darem modlitwy,
Ks. Marek M. Smółka
Koordynator do spraw polonijnych

KONGRES ODBĘDZIE W NASTĘPUJĄCYCH PARAFIACH: 

WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ ZAPISY
WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ REJESTRACJA
WIĘCEJ INFORMACJI

INFORMACJE NA TEMAT ODNÓW MÓJ KOŚCIÓŁ

WIĘCEJ INFORMACJI
KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ MSZĘ ŚW. NIEDZIELNĄ Z KATEDRY
Twitter
Facebook
YouTube
Instagram
Website
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Polonia Archdiocese of Chicago · 730 N Wabash Ave · Chicago, IL 60611-2514 · USA

Email Marketing Powered by Mailchimp