Copy

SŁOWO KSIĘDZA MARKA

Wielu z nas przeżywa już swój zasłużony czas wakacyjnego odpoczynku i urlopu. Niewątpliwie czas rekreacji jest wszystkim potrzeby, ponieważ pomaga nam zregenerować nasze siły do podjęcia codziennych obowiązków. Nie zmarnujmy tego czasu i odpoczywajmy pięknie pamiętając, że może on zbliżyć nas do Pana Boga. Najwspanialszym sposobem wewnętrznej odnowy jest modlitwa. Zachęcam, aby w tym okresie wakacyjnym każdy z nas nabrał potrzebnych sił jak i również znalazł czas na swoją osobistą modlitwę i uczestnictwo we Mszy św. 

Wielu naszych kapłanów rozpoczęło swoją pracę duszpasterską w nowych parafiach. Obejmujemy ich naszą modlitwą, aby ich posługa przyniosła dobre owoce. 

Zachęcam wszystkich do udziału w specjalnych Mszach świętych wotywnych do św. Józefa, celebrując specjalny rok poświęcony św. Józefowi. Informacje na temat tych mszy można znaleźć poniżej. 

W wielu naszych parafiach jest prowadzony proces „Odmów Mój Kościół”, wspierajmy wszystkich swoimi modlitwami.

Wszystkim, którzy w lipcu obchodzą urodziny, imieniny i ważne jubileusze składamy jak najlepsze życzenia. 


Z darem modlitwy,
Ks. Marek M. Smółka
Koordynator do spraw polonijnych

PIERWSZY ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH - 25 LIPCA, 2021

„Z tego powodu postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony w całym Kościele co roku w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny, «dziadków» Jezusa”
MATERIAŁY POMOCNICZE
ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH „JA JESTEM Z TOBĄ PRZEZ WSZYSTKIE DNI”

NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

POBIERZ PLAKAT

NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE

OFICJALNY PLAKAT DO POBRANIA

LETNI KURS DUCHOWOŚCI KATOLICKIEJ

OFICJALNY PLAKAT DO POBRANIA
REJESTRACJA DLA KATECHETÓW
REJESTRACJA DLA POZOSTAŁYCH OSÓB
WIĘCEJ INFORMACJI - PYTANIA

BEATYFIKACJA33 - 33 - DNIOWE REKOLEKCJE Z PRYMASEM WYSZYŃSKIM I MATKĄ CZACKĄ

WIĘCEJ INFORMACJI
GŁOWNA STRONA REKOLEKCJI
OFICIALNA STONA BEATYFIKACJI

ŚWIATOWE SPOTKANIE RODZIN - CZERWIEC 2022

W przyszłym roku odbędzie się X Spotkanie Rodzin, odbędzie się ono pod hasłem: Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

Najbliższe Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w Rzymie w czerwcu 2022 roku. Tematem spotkania będzie: „Miłość rodzinna, powołanie i droga do świętości”. Po rocznym odroczeniu, spowodowanym pandemią, ogromna jest chęć ponownego spotkania.

Podczas poprzednich spotkań większość rodzin pozostawała w domu, a spotkanie było postrzegane jako odległa rzeczywistość, co najwyżej śledzona w telewizji lub nieznana dla większości rodzin.

Tym razem będzie ono miało nową formułę: będzie to opatrznościowa okazja zrealizowania wydarzenia ogólnoświatowego, w którym będą mogły wziąć udział wszystkie rodziny, które chcą się poczuć częścią wspólnoty kościelnej.

Spotkanie będzie miało charakter wieloośrodkowy i powszechny, sprzyjający zaangażowaniu wspólnot diecezjalnych z całego świata. Głównym miejscem spotkania będzie Rzym, gdzie niektórzy delegaci duszpasterstwa rodzin wezmą udział w Festiwalu Rodzin, Kongresie Duszpasterskim i Mszy Świętej, które będą transmitowane na cały świat. W tych samych dniach każda diecezja będzie mogła stać się centrum lokalnego spotkania dla swoich rodzin i wspólnot. W ten sposób każdy będzie mógł uczestniczyć, nawet ci, którzy nie będą mogli przybyć do Rzymu.

Tam gdzie to będzie możliwe, zachęcam więc wspólnoty diecezjalne do planowania inicjatyw opartych na temacie spotkania, z wykorzystaniem symboli, które przygotowuje diecezja rzymska. Proszę was, abyście byli żywiołowi, aktywni, kreatywni, abyście organizowali się wraz z rodzinami, zgodnie z tym, co będzie miało miejsce w Rzymie.

Jest to cenna okazja, aby z entuzjazmem poświęcić się duszpasterstwu rodzin: małżonkowie, rodziny i duszpasterze razem.

Odwagi zatem, drodzy duszpasterze i drogie rodziny, pomagajcie sobie nawzajem w organizowaniu spotkań w diecezjach i parafiach na wszystkich kontynentach. Dobrej drogi ku najbliższemu Światowemu Spotkaniu Rodzin!

I nie zapomnijcie o mnie w modlitwie. Dziękuję!
WIĘCEJ INFORMACJI

POLONIJNA NOWENNA DO ŚW. RITY

POBIERZ PLAKAT

WSKAZÓWKI DUSZPASTERSKIE DOTYCZĄCE OBCHODÓW ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

Watykańska Dykasteria ds. świeckich, rodziny i życia opublikowała „Wskazówki duszpasterskie dotyczące obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Kościołach partykularnych”. Papież Franciszek ogłosił, że od 2021 roku Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym będzie przeżywany nie w Niedzielę Palmową, ale w niedzielę, w którą przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku będzie to 21 listopada.

Św. Jan Paweł II właśnie w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w 1984 roku zaprosił młodych na spotkanie z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży (1985 r.), które wraz z zaproszeniem na Jubileusz Młodych w Roku Świętym z okazji Jubileuszu Odkupienia (1984 r.) wyznacza początek drogi Światowych Dni Młodzieży.

BP KEP

PEŁNY TEKT

LEDNICA 2021

WIĘCEJ INFORMACJI

34 PIESZA POLONIJNA PIELGRZYMKA MARYJNA Z CHICAGO DO MERRILVILLE

Plan Pielgrzymki:

Sobota, 7 Sierpnia

5.30 am – Zbiórka

6.00 am – Wyjazd autobusów z kościołów (kościół św. Alberta – Burbank, kościół św. Ferdynanda – Chicago, Bazylika św. Jacka – Chicago, kościół św. John Brebeuf – Niles)

7:30 am – Msza św. w Kościele św. Michała (8235 S South Shore Drive Chicago, IL 60617 (E 83rd St South Shore Drive, Chicago) – przewodniczy ks. Biskup Witold Mroziewski z Nowego Yorku.

Pielgrzymka wyrusza po Mszy Świętej.

Pierwszy dzień pielgrzymki kończymy w Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w Muster (Carmelite Fathers)1628 Ridge Road Munster, IN 46321, 219 838 7111

Niedziela, 8 Sierpnia

7:00 am – wyruszamy a sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w Munster

2:00 pm – Uroczysta Msza św. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej – przewodniczy ks. Biskup Witold Mroziewski z Nowego Yorku

INFORMACJE O ZAPISACH NA PIELGRZYMKĘ
GŁÓWNA STRONA PIELGRZYMKI

PORADNIA RACHEL

OFICJALNY PLAKAT DO POBRANIA

WYRÓWNAWCZY PROGRAM PRZYGOTOWAWCZY DO BIERZMOWANIA

POBIERZ MATERIAŁY
LIST DO RODZICÓW
HOLY FIRE - ŚWIĘTY OGIEŃ - 4 - 5 LISTOPAD, 2021
Holy Fire to rekolekcje przeznaczone wyłącznie dla uczniów od klas szóstych do dziewiątych. Dają one uczniom możliwość celebrowania daru wiary, jak również zastanowienia się nad dziełem Boga w ich życiu. W tym roku, w Holy Fire wezmą udział różnorodni prelegenci, którzy pomogą młodym ludziom przeanalizować i odpowiedzieć na burzliwe wydarzenia roku 2020 i 2021 z perspektywy uczniów- misjonarzy i wspólnoty wierzących.

Holy Fire jest dobrą okazją, aby poszerzyć grono uczniów Jezusa o młodych w archidiecezji oraz, aby kontynuować jednoczące wysiłki inicjatywy Odnów mój Kościół poprzez zgromadzenie młodych ludzi jako jednej wspólnoty uczniów-misjonarzy.

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19, program Holy Fire 2021 będzie zawierał wirtualne części, które będą transmitowane w parafiach i szkołach na terenie Archidiecezji Chicago. Więcej informacji na temat Holy Fire zostanie opublikowanych w okresie bliższym daty wydarzenia.
LIST KSIĘDZA KARDYNAŁA

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA - MSZE ŚWIĘTE

POBIERZ PLAKAT
REFLEKSJA NA ROK ŚW. JÓZEFA - KS. LOUIS J. CAMELI

PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. JÓZEFA W NASZYCH RODZINACH

Z woli Papieża Franciszka, przeżywamy w Kościele Rok św. Józefa, który trwa do 8 grudnia 2021r.

Zachęcamy do przyjęcia pod swój dach św. Józefa w znaku poświęconej figury potężnego Wspomożyciela, Opiekuna Kościoła i naszych Rodzin. 

Po więcej informacji oraz o umówienie daty prosimy o kontakt z sanktuarium św. Jana Pawła II. 

Ojcowie Cystersi  
116 Hilton St,
Willow Springs, IL 60480
tel. 708.467.0436
email:  cistercianmission@gmail.com

MSZA ŚWIĘTA NIEDZIELNA Z KATEDRY

KLIKNIJ TUTAJ ABY OBEJRZEĆ MSZE ŚW. NIEDZIELNĄ Z KATEDRY
Twitter
Facebook
YouTube
Instagram
Website
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Polonia Archdiocese of Chicago · 730 N Wabash Ave · Chicago, IL 60611-2514 · USA

Email Marketing Powered by Mailchimp