Copy

SŁOWO KSIĘDZA MARKA

Trwamy w okresie wielkopostnym. Kościół daje nam ten specjalny czas abyśmy odnowili nasza wiarę i życie. Jest to czas przemiany i nawrócenia, czas postu i wyrzeczeń, czas modlitwy i pokuty oraz czas wzmocnienia i nabrania sił. Podczas tych dni uczmy się na nowo modlitwy, która pozwala pokonać lęk oraz uczymy się miłości, która jest szczytnym darem z samego siebie. Niech Wielki Post pomoże nam w odkryciu żywego Boga, drugiego człowieka i własnej duszy pośród współczesnego świata i medialnego zgiełku. „Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia” (2 Kor 6, 3).

Zachęcam do odwiedzenia naszego Polonijnego profilu na Facebook – Polonia – Archdiocese of Chicago, gdzie każdego dnia możemy uczyć się jak być uczniem Jezusa oraz zrobić sobie codzienny rachunek sumienia z tego co zrobić, aby być prawdziwym uczniem Jezusa. 

Kontynuujemy naszą modlitwę o pokój zwłaszcza na Ukrainie oraz o zaprzestanie wojny. Bóg zapłać wielu parafiom, wolontariuszom oraz środowiskom polonijnym za zaangażowanie w zbiórkę potrzebnych rzeczy dla uchodźców oraz za wsparcie finansowe. 

Wszystkim, którzy w marcu przeżywają urodziny, imieniny i ważne jubileusze składamy jak najlepsze życzenia, obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi. 
 
Z darem modlitwy
Ks. Marek M. Smółka
Koordynator do spraw polonijnych

FORMACJA TEOLOGICZNO - KATECHETYCZNA

KALENDARZ SPOTKAŃ OD STYCZNIA DO MAJA 2022
Spotkanie poprowadzi dr Agnieszka Szajda (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
  • Link na zoom trzeba się zapisać się do listy e-mailowej (przyślemy e-mail z przypomnieniem i linkiem na spotkanie): https://tinyurl.com/yc3u2dku 
  • W każdym miesiącu podejmujemy inną problematykę. 
  • Ewentualne pytania można kierować do p. Marty Stępniak (Wydział Katechetyczny Duszpasterstwa Polonijnego Archidiecezji Chicago) mstepniak@archchicago.org

MATERIAŁY WIELKOPOSTNE

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA NA WIELKI POST 2022
MATERIAŁY WIELKOPOSTNE

Sąd nad Bogiem dokonuje się w nas właściwie codziennie. Skazujemy Boga na śmierć bardzo odważnie, ale nie mamy odwagi, by okazać miłosierdzie. A tak naprawdę to miłosierdzie wymaga od człowieka dużo więcej niż sprawiedliwość. Trzem osobom trzeba to miłosierdzie dziś okazać – sobie samemu, bliźniemu i właśnie teraz, w tej stacji, Panu Bogu.

Profeto przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane „14 Przystanków”. Jest to cykl medytacji do kolejnych stacji drogi krzyżowej. Wideorozważania prowadzi duet ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE.

Odcinki rekolekcji „14 Przystanków” będą ukazywały się od 10 marca w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl. Zainteresowani mogą zostawić swojego maila i zostaną powiadomieni o kolejnych odcinkach.

LINK DO REKOLEKCJI

REKOLEKCJE UZDROWIENIE PO ABORCJI

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, przy parafii św.Daniela (5300 S Natoma Ave, Chicago, IL 60638), będzie miała dyżur s.Maksymiliana z Poradni Rachel, która pomaga rodzicom po stracie dziecka z powodu poronienia i aborcji, oraz udziela pomocy kobietom w niechcianej ciąży. 

Godzinę spotkania trzeba ustalić wcześniej, dzwoniąc na numer 773-656-7703, który jest podany w biuletynie. Zapewniamy pełną dyskrecję.

WIĘCEJ INFORMACJI - PORADNIA RACHEL

REKOLEKCJE DLA KATECHETÓW

WIĘCEJ INFORMACJI

MODLITWA ZA UKRAINĘ

Chicagowska Polonia modli się o pokój. Uroczysta msza święta odbyła się w piątek 25 lutego, 2022 w Sanktarium św. Jana Pawła II w Willow Springs. 
ZDJĘCIA Z MSZY ŚWIĘTEJ

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE

WEEKEND POWOŁANIOWY

WIĘCEJ INFORMACJI

ZAPRASZAMY DO OGŁADANIA TELEWIZJI POLVISION

MSZA ŚWIĘTA NIEDZIELNA Z KATEDRY

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ MSZĘ ŚW. NIEDZIELNĄ Z KATEDRY
Twitter
Facebook
YouTube
Instagram
Website
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Polonia Archdiocese of Chicago · 730 N Wabash Ave · Chicago, IL 60611-2514 · USA

Email Marketing Powered by Mailchimp