Copy

SŁOWO KSIĘDZA MARKA

Tradycyjnie w czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W ten sposób Kościół zachęca nas, aby każdego dnia odkrywać prawdziwą miłość Boga do nas. Nasz Zbawiciel ma serce kochające, zna nas do głębi. Zawsze nas kocha i akceptuje takimi jacy jesteśmy. Ma serce, które czuje że często nie radzimy sobie z grzechem, dlatego sam dobrowolnie z miłości do nas, dał przebić sobie bok na krzyżu po to, aby swoją śmiercią zgładzić nasze grzechy i dać nam życie wieczne i pragnie byśmy zawsze byli najbliżej Jego serca.

Dobiega koniec kolejnego roku szkolnego i katechetycznego. Wszyscy wiemy, że ten rok nie był dla nas łatwy. Pomimo przeciwności, daliśmy radę ponieważ byliśmy razem. Dziękujemy Bogu, że w tym roku mogliśmy rzetelnie pracować i uczyć się.      A więc dziękujmy Bogu:

  • za pracę wykonywaną przez nas w domu, w szkole, w parafii i w innych miejscach, gdzie mogliśmy coś dobrego zrobić dla innych,
  • za wszystkie zadania domowe – te wykonywane zdalnie i „w realu”
  • za rodziców, którzy dbali o nas przez cały rok przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, z których jesteśmy bardzo dumni
  • za naszych kochanych nauczycieli, katechetów i wychowawców, którzy z poświęceniem dbali o nas, jak kochający rodzice o własne dzieci.

Za wstawiennictwem św. Józefa, patrona tego niezwykłego roku, chcemy prosić dobrego Boga o potrzebne łaski na czas wakacji. Wiemy, że Pan Bóg nie ma wakacji i nie ma wakacji od Pana Boga. Dlatego postanawiamy ciągle na nowo stawiać Boga na pierwszym miejscu, bo tylko wtedy wszystko inne będzie na właściwym miejscu. Chcemy pamiętać o niedzielnej Mszy Świętej, codziennej modlitwie osobistej i rodzinnej oraz comiesięcznej spowiedzi.

Wszystkim, którzy w czerwcu obchodzą urodziny, imieniny i ważne jubileusze składamy jak najlepsze życzenia. 

Niech św. Józef – wzór pracy, życia rodzinnego i modlitwy – wspiera nas swoim orędownictwem. Św. Józefie – módl się za nami!


Z darem modlitwy,
Ks. Marek M. Smółka
Koordynator do spraw polonijnych

DZIĘKUJEMY KATECHETOM

LIST DO KATECHETÓW

ZAKOŃCZENIE ROKU KATECHETYCZNEGO

POBIERZ PLAKAT
REJESTRACJA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

W dniu 11 czerwca 2021 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. o godz. 18.00 (czasu polskiego) w bazylice NSPJ w Krakowie będzie miał miejsce akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100. rocznicę tego wydarzenia, przy udziale Konferencji Episkopatu Polski, która w dniach będzie obradować na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.
LIST PASTERSKI EPISKOPATU POLSKI
ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NARODU POLSKIEGO NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA

CZERWCOWE REKOLEKCJE „SERCE JEZUSA”

Tegoroczne czerwcowe rekolekcje przygotowane przez Profeto zatytułowano „Serce Jezusa”. – Te rekolekcje mają być drogowskazem, jak zanurzyć się w Sercu Pana, zwłaszcza wtedy, gdy jest nam ciężko w życiu – mówi Ewelina Zamojska. – Rozważając tajemnice Bożego Serca, osoby duchowne i świeckie w kolejnych odcinkach odpowiedzą na pytania: co znaczy, że Serce Jezusa jest dla nas pełne miłości? Jak miłość Boża wpływa na nasze życie i jak dzielić się nią z innymi? – dodaje redaktor naczelna portalu profeto.pl. 

Odcinki rekolekcji „Serce Jezusa” będą ukazywały się od 3 do 28 czerwca w kolejne czwartki i poniedziałki miesiąca na portalu profeto.pl i emitowane w Radiu Profeto. 

ZAPISZ SIĘ NA REKOLEKCJE

NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE

OFICJALNY PLAKAT DO POBRANIA

WPROWADZENIE RELIKWII DZIECI FATIMSKICH 

13 maja w Uroczystość Matki Bożej Fatimskiej, wspominając 40 rocznicę zamachu na Św. Jana Pawła II w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Willow Springs zostały wprowadzone relikwie Świętych Pastuszków z Fatimy: Hiacynty i Franciszka.
 
Módlmy się: Boże nieskończenie dobry, który miłujesz niewinność i wywyższasz pokornych spraw abyśmy, za wstawiennictwem Niepokalanej Matki Twojego Syna, naśladując świętych Franciszka i Hiacyntę, w prostocie serca Tobie służyli i weszli do królestwa niebieskiego.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

LETNI KURS DUCHOWOŚCI KATOLICKIEJ

OFICJALNY PLAKAT DO POBRANIA
REJESTRACJA DLA KATECHETÓW
REJESTRACJA DLA POZOSTAŁYCH OSÓB
WIĘCEJ INFORMACJI - PYTANIA

RADOŚĆ Z BEATYFIKACJI KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO

W 40. rocznicę śmierci Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Archikatedrze Warszawskiej mieszkańcy stolicy modlili się o owoce jego beatyfikacji. Mszę św. w tej intencji odprawił przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Z Zuzeli, rodzinnej miejscowości kard. Wyszyńskiego, przyszło w pieszej, kilkudniowej pielgrzymce siedem pątniczek.
KAZANIE PRZEWODNICZĄCEGO EPISKOPATU POLSKIEGO
OFICIALNA STONA BEATYFIKACJI

POZNAJ NOWYCH KAPŁANÓW ARCHIDIECEZJI CHICAGO

15 maja ksiądz kardynał Błażej Cupich wyświęcił dziewięciu nowych kapłanów dla archidiecezji chicagowskiej.

POZNAJ NOWYCH KAPŁANÓW

GRATULACJE DLA KS. SEBASTIANA 

Ks. Sebastian Żebrowski jest naszych rodakiem, który przyjął święcenia kapłańskie 15 maja, 2021.

Księże Sebastianie składamy Ci serdeczne życzenia, abyś podążająć drogą kapłańskiego powołania, niósł bliźnim Bożą Miłość.
Niech Pan darzy Cię zawsze swoim błogosławieństwem, a w sercu Twoim nawet w przeciwnościach, niech rozkwita Boża radość.
Szczęść Boże.

SZKOLENIE VIRTUS W J. POLSKIM


W środę, 16 czerwca o godz. 6:00 pm w szkole św. Ferdynanda w sali Jason Torba Center (JTC) odbędzie się szkolenie VIRTUS w języku polskim, które potrwa 3 godziny. 

Szkolenie to jest dla wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia. Tematem przewodnim jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży;  stąd kurs Virtus jest wymagany przez naszą diecezję wobec wszystkich osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Jest to kurs jednorazowy i ma charakter seminarium–wykładu(nie ma egzaminu).  Wszyscy zainteresowani proszeni są  o zarejestrowanie elektroniczne.   
REJESTRACJA

POKRZEP SIĘ! SPOTKANIE Z DUCHEM ŚWIĘTEM

Potrzeby... Gdy zaspokoimy jedną, od razu pojawia się druga, i trzecia, i kolejna... Co mówią o nas nasze potrzeby? Czy naprawdę tego wszystkiego POTRZEBUJEMY? "A Duch Święty Cię wszystkiego nauczy!
A Duch Święty przychodzi, ożywia moją duszę, staje się siłą i mocą do tego, by pokazać, że można pięknie żyć!
W tym odcinku o. Łukasz Buksa zaprasza Cię, abyś prosił Ducha Świętego, by nauczył Cię znajdować drogę do domu. Odkryj w sobie przestrzeń pełną miłości, która zaprowadzi Cię do prawdziwego szczęścia! 🕊
o. Łukasz Buksa zaprasza Cię do namiotu spotkania, w którym będą działy się prawdziwe cuda! 🕊 Podejmujesz wyzwanie?

PORADNIA RACHEL

OFICJALNY PLAKAT DO POBRANIA

DZIĘKUJEMY KAPŁANOM - TWÓJ DAR NA RZECZ FUNDUSZU EMERYTALNEGO I TOWARZYSTWA UBEZPIECZEŃ NA WZJAMNYCH KSIĘŻY

LIST KSIĘDZA KARDYNAŁA
ZŁÓŻ SWOJĄ OFIARĘ

MSZA ŚWIĘTA NIEDZIELNA Z KATEDRY

KLIKNIJ TUTAJ ABY OBEJRZEĆ MSZE ŚW. NIEDZIELNĄ Z KATEDRY
Twitter
Facebook
YouTube
Instagram
Website
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Polonia Archdiocese of Chicago · 730 N Wabash Ave · Chicago, IL 60611-2514 · USA

Email Marketing Powered by Mailchimp