Copy

SŁOWO KSIĘDZA MARKA

Wrześniowe krótkie dni przypominają nam, że przyroda zasypia przygotowując się do jesieni oraz zimy. Wakacyjny spokój i cisza odchodzą w niepamięć! 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny! W naszych szkołach znów będzie radośnie. Na korytarzach, w klasach dzieci będą rozmawiać, śpiewać i krzyczeć. Nasze szkoły na nowo odżyją! Pomimo wielu sanitarnych obostrzeń, dzieci oraz młodzież będą szczęśliwi, że mogą na nowo uczyć się bezpiecznie w gronie rówieśników. A my dorośli, prośmy naszego Pana, aby zesłał na nich potrzebne łaski na nowy rok szkolny! Niech ma w opiece wszystkich uczniów, ich rodziny, nauczycieli, wychowawców, katechetów. Niech spływają na nich dary Ducha Świętego, by napełniali się mądrością, miłością i świętością.

W niedzielę 19 września Ksiądż Kardynał Błażej Cupich odprawił celebrował  specjalną mszę świętą dla wszystkich, którzy obchodzą „Złoty Gody”.  
Z tej okazji składam wszystkim jubilatom najserdeczniejsze życzenia. Niech wszystkie Wasze modlitwy zostaną wysłuchane! Niech Wasze rodziny, wzrastają w miłości, aby tak jak Wy doczekali w zdrowiu złotego jubileuszu małżeństwa. Jednocześnie dziękuję Wam za piękne świadectwo wiary i miłości jakie dajecie młodemu pokoleniu udowadniając, że wspólne i długie życie może być piękne i szczęśliwe, ponieważ zostało pobłogosławione przez Pana Boga.

Serdecznie zapraszam grupy młodzieżowe z naszych polonijnych parafii oraz polskich szkół do udziału w kolejnym spotkaniu Lednica. 

Pandemia COVID-19 nie daje za wygraną, dlatego dziękuję wszystkim zaangażowanym w walce z wirusem. Wspieram modlitwą wszystkich lekarzy oraz całą służbę medyczną.

Niech słowa bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który powiedział do młodzieży będą dla nas wszystkich motywacją do rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz do pokonania wspólnie pandemii i innego zła; „jeśli umiesz patrzeć w przyszłość – a my jesteśmy narodem ambitnymi, który nie chce umierać! Musimy postawić sobie wielkie wymagania. Musisz wychować się w duchu ofiary i do ofiar się uzdalniać”

Tym, którzy we wrześniu obchodzą urodziny, imieniny i ważne rocznice składam jak najlepsze życzenia.
 
Z darem modlitwy,
Ks. Marek M. Smółka
Koordynator do spraw polonijnych

NIEDZIELA KATECHETYCZNA PRZESŁANIE KS. KARDYNAŁA

W niedzielę 19 września w Stanach Zjednoczonych obchodziliśmy Niedzielę Katechetyczną pod hasłem „Powiedz Słowo, a moja dusza zostanie uzdrowiona". Z tej okazji Ksiądz kardynał przesyła specjalne przesłanie dla katechetów.

ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO NA 107. ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY
POMOCE LITURGICZNE

NOWI BŁOGOSŁAWIENI

12 września 2021r., w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, do chwały ołtarza zostali wyniesieni kardynał Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka. 


Ojciec Święty postanowił, że wspomnienie liturgiczne
kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie obchodzone co roku 28 maja,
a Matki Elżbiety Czackiej 19 maja.

HOMILIA Z BEATYFIKACJI
MSZA ŚWIĘTA BEATYFIKACYJNA
SŁOWO NA BETYFIKACJE KS. MARKA

WYSTAWA O KARDYNALE WYSZYŃSKIM 

WIĘCEJ INFORMACJI

LEDNICA 2000

WIĘCEJ INFORMACJI

MSZA PAPIESKA

POBIERZ PLAKAT

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA - MSZE ŚWIĘTE

POBIERZ PLAKAT

GRYPA - 2021

LIST KSIĘDZA KARDYNAŁA

SEMINARYJNY FUNDUSZ EDUKACYJNY

ZŁÓŻ OFIARĘ

MSZA ŚWIĘTA NIEDZIELNA Z KATEDRY

KLIKNIJ TUTAJ ABY OBEJRZEĆ MSZE ŚW. NIEDZIELNĄ Z KATEDRY
Twitter
Facebook
YouTube
Instagram
Website
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Polonia Archdiocese of Chicago · 730 N Wabash Ave · Chicago, IL 60611-2514 · USA

Email Marketing Powered by Mailchimp