ITEC - Institut za tehnološku gradnju Katalonije
ITeC je neprofitna privatna zaklada koja radi na polju građevinskog sektora od 1978. Naši ciljevi kao organizacije koja podržava inovacije su:
(1) generiranje i prijenos informacija i znanja;
(2) pružanje tehnoloških usluga za poboljšanje konkurentnosti agenata građevinskog sektora: organizacija, tvrtki i profesionalaca;
(3) biti jedna od referentnih institucija u pogledu informacija, inovacija i održivosti primijenjenih na građevinski sektor.
Fokusirani smo na šest glavnih aktivnosti:
(1) Certifikacija inovativnih i nestandardiziranih proizvoda;
(2) nove metodologije i alati za upravljanje i donošenje odluka tijekom procesa gradnje;
(3) baze podataka i BIM knjižnice;
(4) održivost u građevinarstvu;
(5) istraživanje tržišta;
(6) aktivnosti osposobljavanja.
ITeC je čvrsto povezan sa građevinskom industrijom u Španjolskoj. To je referentna točka u građevinskom sektoru za baze podataka, metodologije upravljanja procesima i za razvoj BIM-a.
UZ-FCE - Sveučilište u Zagrebu, Građevinski fakultet
Građevinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu najstariji je građevinski fakultet (osnovan 1919.) u Hrvatskoj koji izvodi sveučilišno obrazovanje na dodiplomskoj, diplomskoj i poslijediplomskoj razini u svim granama građevine. Kontinuirano razvija i unapređuje visoko obrazovanje, znanstveno-istraživačke djelatnosti i cjelokupno obrazovanje te aktivno sudjeluje u razvoju struke i primjeni novih tehnologija.
Građevinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu (UZ-FCE) daje značajan doprinos u razvoju sadržaja učenja i metodologije izvođenja obuke, kao i pilotiranje i vrednovanje treninga zbog svog iskustva u obrazovanju stručnjaka u građevinarstvu kroz svoje osnovne aktivnosti u osposobljavanju i cjeloživotnom učenju. UZ-FCE fokusira se na jačanju važnosti multidisciplinarnog pristupa tijekom podučavanja učenika (budućih stručnjaka srednje i više razine) u području energetske učinkovitosti, a također uvodi BIM u svoje nastavne planove i programe. Uz to, UZ-FCE ima znanje o kvalifikacijama i / ili zahtjevima za certificiranje za razvijanje različitih obuka i tečajeva jer razvija didaktički materijal za inženjere i arhitekte, instalatere i radnike. Nadalje, UZ-FCE doprinosi poboljšanju opće slike o građevinskom sektoru: intenzivno radi na poboljšanju tržišnog prepoznavanja vještina u građevinskom sektoru kroz njihovo sudjelovanje u radu brojnih strukovnih organizacija i tehničkih odbora, kao i stručnih konferencija, zajedno objavljivanjem brojnih stručnih i znanstvenih radova. Kroz brojne projekte UZ-FCE dokazao je sposobnost uključivanja različitih dionika i organiziranja nacionalnih događaja koji raspravljaju o određenim temama.

|