Tarayıcınızda açmak için tıklayın

31 Ocak 2019 / Sayı: 1

Barış Vakfı, Adalet Bakanlığına Çağrıda Bulundu

Barış Vakıf Yönetimi Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in yaşamının ciddi risk altında bulunduğunu ifade ederek Adalet Bakanı sorumluluğunun ve görevinin gereğini yapması çağrısında bulundu

Barış Vakfı TTB Ziyaret Etti

Duruşma öncesi TTB Merkez Konseyini ziyaret eden Barış Vakfı heyeti dayanışmalarını iletti. TTB yöneticilerinin yargılandığı davanın duruşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tahmaz ile Denetim Kurulu Başkanı İshak Karakaş izledi.

Paylaş
Tweet

BM’den Kolombiya Raporu Yayınladı

Gazete Duvar’ın haberine göre BM'nin Kolombiya raporu: Barış anlaşmasından bu yana 85 gerillanın öldürüldüğü açıklandı. BM silah bırakan FARC üyelerini korumak için daha fazla bir şeyler yapılmalı çağrısını yaptı.

Paylaş
Tweet

CIVICUS 2018 Raporu

C Her yıl olduğu gibi, Sivil Toplumun Durumu CIVICUS 2018 Raporu Yayınlandı. Raporun Türkçe çevirisi STGM tarafından yapıldı.

Paylaş
Tweet

Raporlarımızın 2. Baskısı Yapıldı

Barış Vakfı’mızın çıkardığı 2013-2015 Çözüm Süreci’ne dair Politik Rapor-1 ve 2’nin ilk baskısı tükendi. 1 Nisan 2016 tarihinde kamuoyuna açıklanan Cuma Çiçek ve Vahap Coşkun tarafında hazırlanan "Dolmabahçe'den Günümüze Çözüm Süreci: Başarısızlığı Anlamak ve Yeni Bir Yol" başlıklı Politik Rapor- 1 ve, 18 Aralık 2017’de açıklanan Cuma Çiçek tarafından hazırlanan "Çözüm Süreci’nde Sivil Toplum Kuruluşları" başlıklı Politik Rapor- 2’nin ikinci baskısı yapıldı.

Paylaş
Tweet

TTB Yöneticileri Yargılandı

TTB yöneticilerinin “Savaş Halk Sağlığı Sorunudur” açıklaması nedeniyle yargılandığı davanın ilk duruşması yapıldı.

Paylaş
Tweet

Barış Akademisyenlerin Yargılanması Raporlaştırıldı

Türkiye İnsan Hakları Vakfı bünyesinde çalışan Barış Akademisi “Bu suça ortak olmayacağız!” bildirisinin 11 Ocak 2016’da kamuoyuna duyurulmasından itibaren yaşananların dökümünü içeren bir rapor açıkladı. Rapor akademisyenlerin yargılanmalarının ve cezalandırılmalarının ulaştığı boyutlara dikkat çekiyor. Hatırlanacağı gibi kısa bir süre önce Prof. Gencay Gürsoy ve Prof. Şebnem Korur Fincan’cıya üst sınırdan ceza verildi.

Paylaş
Tweet

Almanya’dan Akademisyenlerle Dayanışma

Almanya Demokratik Akademisyenler Derneği Türkiye’de Barış Akademisyenlerinin yargılanmasına tutum almasını isteyen bir mektup yazarak Alman Dışişleri Bakanı HeikoMaas’’a iletti. Mektup Türkiye’nin Almanya Büyükelçiliğine de iletildi.

Paylaş
Tweet

Diyarbakır'da "Zor Zamanlarda Barışı Savunmak" Çalıştayı

Barış Vakfı'nın Diyarbakır’da “Zor Zamanlarda Barış Açısını Savunmak” konulu çalıştayına barış çalışması yürüten sivil toplum kurumlarının temsilcileri katıldı.

Paylaş
Tweet

info@barisvakfi.org

Twitter: @Barisvakfi

www.barisvakfi.org

Cep: 0 552 254 29 00

Tel: 0 212 249 26 54